Skip to content

1VSDAT

כת חב"ד
הכת ששמה חב"ד
כל החסידויות, ללא יוצא מהכלל, הן כתות שפועלות להעשרת האדמו"רים שעומדים בראשן. חב"ד, עם זאת, מתבלטת מכולן בכך שאדמו"רה האחרון שלה היה הראשון לזהות שהציבור אינו מעוניין בתיאולוגיה מעמיקה ודי לו בסיסמאות חסרות תוכן דוגמת 'משיח עכשיו'. אדמו"ר מוכשר זה גם הפעיל שיטות מיסיונריות באמצעותן הוא גייס אלפי חסידים חדשים והפך חסידות מנומנמת לאחד הפלגים הגדולים ביות והעשירים ביותר בעולם היהודי. חב"ד עומדת היום בחוד החנית של תהליך ההתחרדות ולכן חשוב שכולנו נבין מהן מטרותיה ואילו טקטיקות היא מפעילה כדי להשיגן. 

תת קטגוריות..............................................................................................................................

חב"ד - פלג או כת?

חב"ד - פלג או כת?

אף אחד לא יודה שהקבוצה אליה הוא משתייך היא 'כת' אבל כשיורדים לפרטים ומזהים מאפיינים שמשותפים לכל הכתות מגלים שבתוך חסידות חב"ד התפתחו קבוצות בעלות מאפיינים 'כתתיים' מובהקים. פרק זה דן בכתות בכלל ובכתות של חב"ד בפרט ורצוי לקראו עוד לפני שמתפתים להקשיב לסיסמאות המתקתקות של המיסיונרים ולהניח את התפילין שהם רוצים לשים עליך.
קרא עוד...
תומכי ואוהדי חב"ד

תומכי ואוהדי חב"ד

כתות זקוקות ללגיטימציה ולכן הן תמיד מבקשות את תמיכתם הפומבית של המפורסמים ובעלי ההשפעה. הלגיטימציה חשובה שבעתיים לכת ההזויה שסוגדת לרבי מליובאוויטש, שלשיטתה מעולם לא מת ונקבר, ולכן היא עושה כל מאמץ להפגין בפומבי את קשריה ההדוקים עם ראשי השלטון, ידוענים למיניהם ושאר מיני המפורסתמים שאינם מהססים לתרום את שמם לכת שפוסלת את הלגיטימיות של מדינת ישראל, שוללת את הדמוקרטיה, המדע ושלטון החוק החילוני ומטפחת את השנאה לחילונים, לשמאלנים, לנוצרים, לערבים ולכל מי שלא חושב בדיוק כמוה.
קרא עוד...
הצד האפל של חב"ד

הצד האפל של חב"ד

אין עוד כת שמשקיעה כל כך הרבה בתדמיתה ואכן רוב הציבור חושב שמדובר בקבוצת אוהבי ישראל ששמו להם למטרה לעזור לזולתם והפיץ אהבת חינם בקרב כל בני העם היהודי. חדי ההבחנה, עם זאת, יבינו עד מהירה שמאחורי החיוכים מסתתרת כת מיסיונרית שלמדה כיצד להתעשר ממכירת אהבה מזוייפת, יהדות מזוייפת ומשיח מזוייף. השלוחים הצעירים שמפיצים את בשורת חב"ד ברחבי העולם הם ללא ספק בחורים אידיאליסטים שמוכנים להקריב את עתידם למען הזיות ושקרים שהם עדיין אינם מסוגלים לזהות אבל מנהיגיהם הציניים הבינו כבר מזמן שחב"ד היא עסק מאד רווחי שפותח בפניהם את שערי העושר והכבוד.
קרא עוד...
התחמקות חב"ד מדיון פתוח

התחמקות חב"ד מדיון פתוח

חב"ד בחרה בשכונה בה אני גר כספינת הדגל של מאמציה המיסיונריים ולכן היא הקימה בשכונה ישיבה של חוזרים בתשובה והפכה את הפעילות המיסיונרית למרכיב מרכזי בתהליך שטיפת המוח שהיא ממיטה על מסכנים שנופלים ברשתה. כשראש ישיבת החוזרים בתשובה, הרב יוסי גינזבורג, המשיך בפעילות המיסיונרית למרות מחאותיהם של תושבי השכונה, החלטתי להזמין אותו לדיון פומבי במסגרתו הוא יתבקש לחשוף לאור היום את הדעות והאמונות שהוא נוהג ללמד במחשכי ישיבתו. הרב גינזבורג, ככל מנהיג כת אחר, הבין שחשיפה פומבית של אמונות הכת יכולה רק להזיק ולכן, למרות הבטחותיו, הוא התחמק מכל דיון שהיה מאלץ אותו לפרסם ברבים את ההזיות שהוא נוהג להחדיר למוחות רכים ובלתי מעוצבים.
קרא עוד...

התגובות האחרונות

המאמרים האחרונים