Skip to content

1VSDAT

Open menu
שבת, 04 אוגוסט 2012 21:50

השר לביטחון פנים והכת שפוסלת את הממשלה בה הוא מכהן

דרג מאמר זה
(1 מדרג)
אני מרגיש חובה להתנצל בפני כל הקוראים שהולכתי שולל. באחד ממאמרי הקודמים כתבתי: 'השר אהרונוביץ תמיד נחשב בעיני לאדם ישר והגון ואני בטוח שאם הוא היה מודע למצב הוא לעולם לא היה מסכים ... להעניק הכרה לכת המשיחיסטית שמייחלת לכיליונה של הישות הציונית בה הוא מכהן כשר'. מסתבר שטעיתי. השר אהרונוביץ יודע בדיוק עם מי יש לו עסק אבל בכל יום שישי, סביב השעה אחת וחצי בצהרים, הוא מפגין בפרהסיה את תמיכתו בכת האנטי-ציונית והאנטי-דמוקרטית שסוגדת לדמותו של הרבי מליובאוויטש. השר אהרונוביץ, נציגה של מפלגת 'ישראל ביתנו' שחרתה על דגלה את המאבק בהתחרדות האנטי-ציונית, החליט לזלזל בפומבי באוכלוסייה השפויה ולהעניק לגיטימציה לכת שחותרת תחת אושיותיה של מדינת ישראל. הגיע הזמן שהציבור יתחיל לזלזל גם בו.
 
 
שלוש פעמים בחודשים האחרונים יצא לי לראות את מר אהרונוביץ, השר לביטחון פנים של מדינת ישראל, מפגין את תמיכתו בכת פולחן האישיות של הרבי מליובאוויטש:
הפעם הראשונה
 
ב-9.3.12 ראיתי מיסיונר חב"די מוכר, שכיפתו נושאת את הכיתוב 'יחי אדוננו רבנו ומורנו המלך המשיח לעולם ועד', פוסע בשדרה המרכזית של קניון רמת אביב בואכה קפה איינשטיין. כשניסיתי לצלם אותו בתוך בית הקפה קפצו עלי בעלי בית הקפה וגם, למרבה ההפתעה, מאבטח מהיחידה לאבטחת אישים בשב"כ שעשה כל שביכולתו על מנת להרחיק אותי מהמתחם וממי שישב תוכו. בסוף האירוע נודע לי שבמקום נכח באותה העת מר אהרונוביץ, השר לביטחון פנים של מדינת ישראל. בעקבות האירוע הזה פרסמתי מאמר בשם מיסיונר, קניון רמת אביב, קפה איינשטיין והשר לביטחון פנים[א] והעלתי לערוץ מטרד חב"ד ביו-טיוב יו-טיוב סרטון בשם דומה.[ב] לנוחיות הקוראים אני מציג את הסרטון גם כאן:
 
 
 
הפעם השנייה
 
בתאריך 22.6.12, כשלושה שבועות לאחר שהתפוצצה פרשת יהורם גאון[ג], חזרתי לקניון בכדי לראות אם אחרי כל הרעש התקשורתי, השר לביטחון פנים עדיין מפגין בפומבי את תמיכתו בכת חב"ד. כמצופה, המיסיונר אכן הגיע למקום בשעה היעודה אך בפעם הזאת מאבטחי השר כבר היו מוכנים לבואי והם הפעילו נגדי את כל הסמכויות הדורסניות שברשותם. כתוצאה מכך הצלחתי ללכוד במצלמתי בעיקר את המאבטחים התוקפניים ומהפגנת התמיכה של השר עלה בידי לצלם רק כמה שניות. כיוון שאני מעריך את חשיבות משימותיו של השב"כ ואיני רוצה להפיל עליו תיקים שוליים, בחרתי שלא לפרסם את הקטעים שיכולים להביך את המאבטחים ולהציג כאן רק את הקטע בו רואים את השר בקלקלתו.  
 
 
בעקבות האירוע שלחתי לראש היחידה לאבטחת אישים בשב"כ, עם העתק ליועץ המשפטי של השב"כ, מכתב שאת תוכנו אני שוב מעדיף שלא לפרסם. במכתב זה כללתי הפנייה לסרטונים שצילמתי בעת ההיתקלות עם מאבטחי השר. במקביל שלחתי לשר לביטחון פנים מכתב רשום שאת תוכנו ניתן למצוא בסוף המאמר הזה. המכתבים אלו עדיין לא זכו לתשובה.
 
 
הפעם השלישית
 
בתאריך 3.8.12, כשכבר הייתי בטוח שמכתביי הגיעו לידיהם של הגורמים הרלוונטיים, שבתי לזירת הפשע וצילמתי את השר לביטחון פנים של מדינת ישראל, נציגה של המפלגה שחרתה על דלה את המאבק בהתחרדות, בהשתמטות ובטפילות, מניח תפילין במחיצתו של מיסיונר שעונד את הסיכה הצהובה של המשיח וחובש כיפה עליה כתוב 'יחי אדוננו, מורנו ורבנו המלך המשיח לעולם ועד'. בפעם הזאת, כנראה בעקבות הנחיות מתאימות, מאבטחי השר לא דרסו את הזכויות המוקנות לי בחוק והם הניחו לי לתעד את האירוע ללא כל הפרעה משמעותית. כתוצאה מכך הצלחתי להנציח את הטכס הקצר במהלכו שר בממשלת ישראל העניק לגיטימציה לכת הזויה שסוגדת לרבי מליובאוויטש ופוסלת את הלגיטימיות של כל המוסדות, העקרונות והערכים עליהם הוא נשבע להגן. את הסרטון ניתן לראות בערוץ חב"ד ביו-טיוב[ד] ולנוחיות הקוראים אני מציגו גם כאן.
 
 
 
מסקנות
 
אני מתאר לעצמי שהשר אהרונוביץ, בדומה לחבריו לסיעה אלכס מילר והמאור הגדול אנסטסיה מיכאלי שסיכמו את ישיבת ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת שנערכה בתאריך 27.2.12 במילים הבלתי נשכחות 'ונבקש מן המשרד לשקול הטמעה במערכת החינוך כולה את מורשתו החינוכית של ר' שניאור זלמן מילאדי'[ה], מבין שסיסמאות לחוד ופוליטיקה לחוד ולכן הוא מתמיד להפגין בפרהסיה את תמיכתו במגזר רווי המצביעים שאוהב שרים שמסוגלים להפגין קצת נשמה יהודית. העובדה שההפגנות שלו מחזקות כת שמוציאה נערים ממעגל העבודה, הלימודים והשירות הצבאי והופכת אותם לשונאי ישראל, בורים ומשתמטים כלל אינה מטרידה אותו וכנראה שלא אכפת לו גם מהמשפחות שנהרסות כשאחד מבניהם נופל ברשתה של הכת ההזויה הזאת ומשנה את התנהגותו, אורח חייו ויחסו לבני המשפחה שעדיין לא ראו את האור. 
 
השר אהרונוביץ, למיטב ידיעתי, לא ממש מקפיד על שמירת תורה ומצוות כשהוא נמצא הרחק מהמיסיונרים החב"דיים ולכן צריך להיות ברור לכולנו שהוא אינו מעוניין בקיום מצוות הנחת התפילין, שבתנאיה הטכס החפוז והמגוחך שארך בדיוק 37 שניות ממילא אינו עומד. השר אהרונוביץ לא הניח את התפילין על מנת להגדיל את זכויותיו בעולם הבא אלא בכדי לצבור עוד כמה נקודות זכות לקראת הבחירות שאמורות להתקיים בקרוב בעולם הזה ונראה שהוא כלל אינו נבהל מהמחיר הסמוי שמתלווה למחדלו - חיזוק האלמנטים ההרסניים ביותר בחברה הישראלית והחלשת מחנה השפויים שאינם בוחלים בעבודה, שירות צבאי, לימודים ותשלומי מס אמת.
 
אל לנו לשכוח גם את מפלגתו, מפלגת 'ישראל ביתנו'. בעוד שרוממות המאבק בהשתלטות החרדית מתנגנת מגרונה, חברי המפלגה הזאת ממשיכים להפגין את תמיכתם החמה בגורמים החרדיים ולהרעיף עליהם 'ממתקים' דוגמת החדרת מיסיונרים נושאי ספר 'התניא' לבתי הספר הממלכתיים. מסתבר שליברמן וחבריו, כמו כל הפוליטיקאים הציניים שהשתררו עלינו, יודעים כיצד לשחק את שני צידי המטבע: להיאבק בחירוף נפש בהקצנה החרדית ובה בעת להגיע עם החרדים להסכמות בשתיקה שמסבירות מדוע 'ישראל ביתנו' אינה יכולה לזקוף לזכותה אף השג משמעותי בתחום הדת והמדינה ומדוע המפלגות החרדיות אינן מתגוללות על המפלגה הזאת באותו הלהט בו הן תקפו את מפלגת 'שינוי' המסכנה.  
 
הפגנות התמיכה של אהרונוביץ בכת פולחן האישיות של חב"ד רק מחישות את ההשתלטות החרדית ומסכנות את עתידם של ילדינו. האדם הזה וחבריו מזלזלים בנו ועל כולנו לנצל את הבחירות הבאות בכדי לזלזל בהם.  
 
 
תרמו את תרומתכם למאבק
 
השר לביטחון פנים מפגין את תמיכתו בחב"ד בכל יום שישי בין השעות אחת וחצי לשתיים בקפה איינשטיין בקניון רמת אביב. על פי החוק כל אדם רשאי לצלם כל מי שנמצא במקום ציבורי ואין לאף גורם שלטוני רשות למנוע זאת ממנו. אני הייתי רוצה שהשר לביטחון פנים יפגין את תמיכתו בכת פולחן האישיות של חב"ד ליד הילדים והנכדים שלו ולא ליד הילדים והנכדים שלנו ולכן אשמח אם כל מי שמזדמן לסביבת קפה איינשטיין הימי שישי, קצת לפני או קצת אחרי השעה 13:30, ישלוף את מצלמתו וינציח לדורות את המעשים עליהם השר עוד לבטח יצטער. אשמח לפרסם כל סרטון שמתעד את התרפסותם של שרי 'ישראל ביתנו' בפני ההזויים של חב"ד.   
 
 
המכתב ששלחתי לשר לביטחון פנים
 
                                                                                              10.7.12         
 
לכבוד
מר יצחק אהרונוביץ
השר לביטחון פנים
המשרד לביטחון פנים
ת"ד 18182
ירושלים, 91181
 
 
כבוד השר,
 
 
                   הנדון: הפגנות התמיכה שלך בכת פולחן האישיות של חב"ד
 
 
1.
ברמת אביב פועלת כת פולחן אישיות בראשותו של הרב יוסי גינזבורג. כת זאת משתייכת לפלג המשיחיסטי של תנועת חב"ד, פלג שטוען שהרבי מליובאוויטש עודנו נמצא בין החיים ושהוא עתיד לשוב אלינו בקרוב כמלך ומשיח. המיסיונרים של הכת מכירים אך ורק בסמכותו של הרבי מליובאוויטש והם פוסלים כל סמכות אחרת, ובכלל זה את סמכותם של הכנסת, הממשלה ובתי המשפט.
 
2.
אברכיו של הרב גינזבורג יוצאים מישיבת החוזרים בתשובה שהוא הקים בשכונת רמת אביב ופושטים ברחבי השכונה במטרה להכשיר את פולחן האישיות של הרבי מליובאוויטש ו'לקרב' אליהם בני נוער. את הצעירים שמתפתים להתקרב אליהם הם מזמינים לתוככי ישיבתם שם הנערים עוברים שטיפת מוח ולומדים להעריץ את הרבי מליובאוויטש, להתרחק מההשכלה, העבודה והשירות הצבאי, לשלול את הציונות, הדמוקרטיה ושלטון החוק ולשנוא את הערבים, אנשי השמאל וכל מי שאינו חושב בדיוק כמוהם.
 
3.
רוב תושבי השכונה מתנגדים למיסיונרים המשיחיסטים שמנסים לגזול מהם את ילדיהם והם התאגדו בעמותה שנקראת 'עמותת תושבי רמת אביב'. העמותה דואגת לארגן הפגנות נגד המשיחיסטים, להעמיד משמרות של הורים ליד בתי הספר ומועדוני הנוער ולנהל מאבקים משפטיים נגד הפעילות הלא של הרב גינזבורג ואברכיו. כחלק מהמאבק במיסיונרים העמותה הקימה אתר אינטרנט שמעורר את המודעות לסכנות שאורבות לילדי השכונה ומדווח על הצעדים שהעמותה נוקטת נגד ההשתלטות החרדית.
 
4.
אני תורם את חלקי לגיבוש המודעות הציבורית באמצעות אתר שנקרא 'אחד נגד כל הדת ובראש וראשונה חב"ד' בו אני דן, בין השאר, ביעדים של ראשי כת פולחן האישיות ובטקטיקות בה הם נוקטים. במקביל אני מצלם את המשיחיסטים בפעולה ומפרסם את הסרטונים ביו-טיוב במטרה להזהיר את ההורים מפני השפעתם ההרסנית.
 
5.
המשיחיסטים נוהגים לבקש מהעוברים ושבים, ובמיוחד מבני נוער וילדים, להניח במחיצתם תפילין. לא קשה לנחש את מניעיהם: אדם שמניח בפומבי תפילין שניתנו לו על ידי חב"דניק שעונד את הסיכה הצהובה של המשיח וחובש כיפה עליה מודפסת הכתובת 'יחי אדוננו, מורנו ורבנו המלך המשיח לעולם ועד' מעניק, בין אם במודע ובין אם לאו, לגיטימציה לכת פולחן האישיות ועוזר לה להציג את עצמה כתנועה אהודה ומקובלת. בנוסף, החיכוך עם בני הנוער שמתפתים להניח תפילין מאפשר לאנשי הכת לזהות נערים שעוברים תקופת משבר בחייהם, לפתות אותם לתוככי הישיבה, ללמד אותם את תורתה של הכת ולהפוך אותם לשפוטים ממושמעים שבמצוות רבניהם יוצאים לרחובות בכדי לגייס שפוטים נוספים.
 
6.
הקולני בכל אנשי הפלג המשיחיסטי ברמת אביב הוא חסיד תימהוני אך חביב בשם שניאור שניאורסון. החסיד הזה מקדיש את חייו לפעילותו המיסיונרית ובמהלך יום עבודתו הוא רוכב בשכונה על אופניו, כשדגלו הצהוב של המשיח מתנוסס מאחוריו, וצורח 'המשיח הגיע, המשיח הגיע'. לכל מי שנקרה על דרכו הוא מציע להניח תפילין ולברך ברכה קצרה. בנוסף הוא נכנס לבתי עסק ולמוסדות ציבור ומציע לנוכחים להניח את התפילין שהוא מושיט להם.
 
7.
רוב המוסדות בשכונה הבינו שההפגנות של שניאורסון מטרידות את המבקרים שחפצים לנהל פעילות לגיטימית ורבים מהם כבר אסרו עליו את הכניסה. בין כל אלה שאינם מעוניינים לאפשר פעילות מיסיונרית בתחומם נמצא גם קניון רמת אביב. הנהלת הקניון פנתה לשניאורסון מספר רב של פעמים והזמינה אותו לבקר בקניון למטרות לגיטימיות, או לחליפין, לנצל את בית הכנסת שבתוך הקניון ושם להניח תפילין לכל מי שרק יחפוץ בכך. שניאורסון, למרות בקשתם של מנהלי הקניון, ממשיך להטריד את המבקרים ולכן ניתנה לאנשי הביטחון של הקניון הנחיה לאסור את כניסתו בכל מקרה בו יש להם יסוד סביר להניח שהוא מתכוון לפנות למבקרים בהצעות להניח תפילין.
 
8.
למרות איסור הכניסה שהוטל עליו, שניאורסון מוצא דרכים להסתנן לתוך הקניון דרך דלתות אחוריות של עסקים שבעליהם, או עובדיהם, תומכים בפעילותו וחפצים ביוקרו. לאחרונה הוא נתפס מתגנב דרך הכניסה האחורית של קפה איינשטיין בו אתה נוהג לשבת בכל יום שישי. למותר לציין שבפתיחת הדלתות האחוריות בעלי העסקים מאפשרים לשניאורסון לעקוף את הבדיקות הביטחוניות, בניגוד לחוק ותוך סיכון ביטחונם של מבקרי הקניון.
 
9.
אין לי ספק שאינך רוצה להביע תמיכה פומבית במיסיונר שנכנס לקניון דרך כניסות אחוריות ובכת המשיחיסטית והאנטי-ציונית ששלחה אותו אבל כשאתה מניח תפילין במחיצתו אתה לא רק מעניק לגיטימציה לכת של הרב גינזבורג אלא גם משמש דוגמה לאחרים.
 
10.
קניון רמת אביב מפעיל בתחומו בית כנסת ואני בטוח שאיש לא יתקומם אם תניח שם תפילין במחיצתו של כל מי שאתה רוצה. הנחת התפילין הפומבית, לעומת זאת, מחלישה את התושבים הנורמטיביים של רמת אביב ומחזקת את האלמנטים ההזויים, האנטי-ציוניים והמיסיונריים שבאו לשכונה במטרה מוצהרת לחָבֶּד אותה ולפתות את בני הנוער שלה.
 
11
אין לי שום עניין אישי עימך ואשמח לזנוח את כל הנושא ברגע שיובטח לי שאתה תפסיק לתמוך בכת פולחן האישיות ושהמיסיונר שעוקף את הבדיקות הביטחוניות יורחק מקרבתך לצמיתות. מאידך, לא אוכל לקבל את המשך הפגנות התמיכה הפומביות, שבסופו של דבר תורמות לתהליך במסגרתו בני נוער זונחים את מסלול הלימודים, העבודה והשירות הצבאי והופכים לחסידים של כת אנטי-ציונית שמוכנה לקבל אך ורק את סמכותם של הרבי מליובאוויטש והרבנים שמייצגים אותו.
 
12.
עד היום מאבטחי השב"כ מנעו ממני לצלם את טכס הנחת התפילין. אני פועל כעת לכפות עליהם את הוראות החוק שמתיר לי לתעד את האירוע הפומבי ללא כל הפרעה. עם זאת, אני בטוח שמוטב למנוע את ההד הציבורי שעלול להתפתח כשיסתבר שהשר המופקד על ביטחוננו משתף פעולה עם אדם שמסתנן לקניון מבלי לעבור בדיקות ביטחוניות ושחבר במפלגת 'ישראל ביתנו' נוהג להעניק תמיכה פומבית לכת הזויה ואנטי-ציונית שאינה מכירה בסמכויותיה של הממשלה בה הוא חבר. לפיכך אודה לך אם תנהל מעתה את קשריך עם המיסיונרים החבדיים הרחק מהעין הציבורית.
 
 
בברכה,
 
עדי אביר
 
 
אם אתם חושבים שטעיתי, עיוותי, השמטתי, סילפתי, שכחתי, הולכתי שולל, לא הבנתי או לא הצגתי תמונה מלאה תוכלו לנצל את מנגנון התגובות בכדי להעיר על המאמר, להפנות את תשומת לב הקוראים לטעויותיי ולהוסיף כל מידע שנראה לכם חשוב או רלוונטי. אינכם צריכים להירשם מראש ואינכם צריכים אפילו להזדהות בשמכם האמיתי. עם זאת, אודה לכם אם את ההשמצות האישיות תפנו לדף הנקרא 'תגובות כלליות', אליו תוכלו להגיע באמצעות המשבצת הירוקה הנקראת 'הפניות' שנמצאת בשמאלו של דף הבית.
 
דעותיכם חשובות לי אז אנא הגיבו למאמר ודרגו אותו. בנוסף, אשמח אם תצביעו בסקר שבדף הבית. אני חושב שצריך להפיץ ברבים את בשורת הספקנות ולכן אם המאמר מצא חן בעיניכם אנא שתפו אותו עם חבריכם ברשת החברתית אליה אתם משתייכים. לנוחיותכם, תמצאו בסוף המאמר כפתורי שיתוף שיקשרו אתכם באופן אוטומטי לכל רשת חברתית שרק תרצו.
 


[א]             
ראה המאמר 'מיסיונר, קניון רמת אביב, קפה איינשטיין והשר לביטחון פנים'
[ב]             
ראה הסרטון 'מיסיונר, קניון רמת אביב, קפה איינשטיין והשר לביטחון פנים'
[ג]             
ראה את המאמר 'מכתב הפתוח למר יהורם גאון'
[ד]             
ראה הסרטון 'השר אהרונוביץ וכת פולחן האישיות של הרבי מליובאוויטש'
[ה]             
ראה המאמר 'ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת ומורשתה של תנועת חב"ד'. רבי זלמן שניאור מלאדי, למי שאינו יודע, הוא המייסד של חסידות חב"ד וספרו, 'התניא', משמש כספר הקודש המרכזי של החסידות. החדרתו לבתי בספר הממלכתיים, באמצעות חב"דניקים שהם בהכרח היחידים שמבינים את הספר 'במלוא עומקו', יכול להיחשב במדינות יותר נאורות כפשע נגד האנושות. בארץ שלנו איש לא צייץ כששני שני חברי כנסת מסיעת 'ישראל ביתנו' עזרו לפתוח דלת רחבה לזאבים הטורפים שרוצים לשטוף את מוחותיהם של ילדינו במסרים הייחודיים של תנועת חב"ד. 
 

נקרא 4667 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

2 תגובות

 • קישור לתגובה שני, 06 אוגוסט 2012 20:58 הוסף ע״י עדי אביר

  איל,

  להוציא גלישה קטנה בסרטון הראשון, כל הסרטונים צולמו מחוץ לתחומו של בית הקפה.

  הנהלת הקניון אינה אוסרת, לפחות עד כה, את הצילום בשטח הקניון. בסרטונים שלא פרסמתי רואים את סמנכ"ל הקניון מסביר למאבטחי השב"כ שאין שום איסור על צילום בתוך תחומי הקניון.

  על פי העצה המשפטית שקיבלתי אין שום מניעה לצלם את השר במחיצתו של מיסיונר חב"די. אם השר חושב ששלוש דקות של הסרטה מהוות הטרדה עליו לפנות לערכאות ולא לשסות בי את המאבטחים שלו. שמי, כתובתי וכל שאר פרטיי מתנוססים בראש המכתבים שכתבתי לו ולא יהיה מאושר ממני אם הוא יחפוץ להעלות את הנושא לבחינה משפטית.

  אני אמנם חושב שהסרטונים שפרסמתי מבזים את השר אבל קשה לי להאמין שגם הוא ייתפס לטיעון הזה. בכל מקרה, אני הייתי מתמוגג מעונג אם השר היה טוען שסרטון שמראה אותו מניח תפילין עבור מיסיונר חב"די מבזה אותו או פוגע בו.

  השר הוא דמות ציבורית ולציבור יש זכות לראות את הפגנות התמיכה שהוא עורך בפרהסייה. אם הוא רוצה בפרטיות שיתכבד להניח תפילין בבית הכנסת שבקניון ולשם, אף שעדיין מדובר במקום ציבורי, אני מבטיח שלא לרדוף אחריו.

  את דגל ישראל השר לא ינופף במחיצתי בבני ברק או בכפר חב"ד אבל שום מידה של שכנוע לא תמנע ממנו להעניק לגטימציה לכת הזויה ואנטי-ציונית שמנסה להעביר את הילדים והנכדים שלי על דתם. על כולם, ובראש וראשונה בוחרי מפלגתו, להבין עם מי יש להם עסק ולהחליט אם הם רוצים שהאנשים הציניים הללו, שמדברים גבוהה גבוהה וגולשים לפופוליזם נמוך נמוך, הם אלו שבאמת יקדמו את מטרותיהם.

  בברכה,

  עדי אביר

 • קישור לתגובה שני, 06 אוגוסט 2012 20:10 הוסף ע״י אייל

  עדי,

  מבלי קשר לתוכן המאמר, אני לא בטוח שאתה צודק על פי חוק.
  ראשית כל, נראה שהקניון בכלל, וקפה האיינשטיין בפרט, הינם שטח פרטי ולא ציבורי, וככל הנראה יש לבעלי המקום הסמכות שלא לאשר צילום בשטחם.

  שנית, עיין בחוק הגנת הפרטיות ובפסיקות הענפות בעניין, ותראה שלפעמים יש לאסור גם צילום ברשות הרבים, בפרט במקרה של "בילוש או התחקות אחרי אדם, העלולות להטרידו"
  וכן פרסום צילום שעלול לבזות או לפגוע באדם כלשהו וכו'

התגובות האחרונות