Print this page
חמישי, 03 דצמבר 2015 13:41

אהרונוב חושף את פרצופה האמיתי של כת חב"ד

דרג מאמר זה
(1 מדרג)
הרב יוסף יצחק אהרונוב, ראש אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש וראש ארגון צעירי אגודת חב"ד, הורשע בסדרה ארוכה של עבירות שוחד ונדון לשנתיים מאסר ולקנס בגובה מיליון וחצי שקל. אהרונוב היה מקורב מאד לצמרת השלטונית של מדינת ישראל ובזכות קשריו הוא פתח למיסיונרים של חב"ד את שערי מוסדות החינוך הממלכתיים, מחנות צה"ל וזרועות הממשל. נפילתו חושפת הן את שיטות ההשחתה של הכת והן את מטרותיה הסופית – חיזוקם והעשרתם של ראשי הכת האנטי-ציונית שהפכה לאחד הגורמים המרכזיים בתהליך ההתחרדות וההשחתה שפוקד את מדינת ישראל. הפרשה גם מחייבת את כל אוהדי חב"ד, ובראשם את ראש הממשלה, שריו ופקידיו הבכירים, לשקול שוב את יחסם לחסידות המשחיתה הזאת ולהתרחק מהכת שכל כך רוצה ל'קרבם'.
 
הרב יוסף יצחק אהרונוב[א] הודה והורשע בשורה של עבירות, שהחמורה שבהן היא מעילה בתרומות שניתנו לאגודות החבדיות שבראשן הוא עמד[ב]. הרשעתו של אהרונוב מבליטה את העובדה שחב"ד היא עסק שראשיו הציניים מתעשרים על חשבון זמנם, כישוריהם ועתידם של השפוטים התמימים שמאמינים לסיסמאותיהם.

התמימים טוענים אהרונוב הוא בסך הכל תפוח רקוב שאינו אמור להשליך על החסידות כולה. זה נכון שהוא תפוח רקוב אבל אין להסיק מכך שהחסידות חפה מכל פשע וסביר יותר להניח שאחרי עשרים ושמונה שנות פעילות במוסדות חב"ד, אהרונוב הצליח להרקיב את החבית כולה. חסידי חב"ד ידעו על מעלליו, לפחות מאז מעצרו הראשון בנובמבר 2007, והרשו לו לעשות באגודות של החסידות כבתוך שלו. הם ידעו ושתקו ולאחר הרשעתו כבר מאוחר עבורם להפר את שתיקתם.

אהרונוב טוען שהכספים שהוא הוציא מהאגודות שהוא ניהל נועדו לסייע לילדי צ'רנובל ושקל אחד מהם לא הגיע לכיסיו. כמובן. אין דבר הגיוני יותר מאשר לגנוב מעמותה שאתה מנהל כדי להפקידו בחשבונה של עמותה אחרת שנמצאת בשליטתך, במיוחד שיכולת, באותה המידה, לגייס את תרומות ישירות לעמותה השנייה. במהלך עשר השנים האחרונות אהרונוב צבר הוצאות משפטיות עצומות, שומות גבוהות וקנסות לא מבוטלים
[ג] וכל בר דעת מבין שאת החובות הללו לא ניתן לשלם מהמשכורות שאינך אמור לקבל. כספי המעילה אולי לא הגיעו לכיסיו של אהרונוב אבל חלקם שימש, כנראה, לכיסוי חובותיו ויתרתם, מן הסתם, הגיעה לכיסי עורכי הדין שייצגו אותו. כמו כל הרבנים שנתפסו בקלקלתם גם אהרונוב מנסה לצייר את עצמו כצדיק תמים שתורם בסתר לנזקקי עמו. בית המשפט בחר להתעלם ממסכי העשן הללו, להרשיע אותו ולשלחו לשתי שנות מאסר בפועל. טוב נעשה כולנו אם גם אנו נבין, סוף סוף, שחב"ד היא כת שבאמצעות סיסמאות סרק ומצגי שוא מגייסת תרומות שחלקן לפחות משמש לצרכיהם הפרטיים של מנהיגיה.

פרשת אהרונוב מחייבת את כולנו להעצר לרגע, לחשוב על מעשינו ולהסיק לא מעט מסקנות עצובות:
 
הרבנים הבכירים בהנהגת חב"ד
 
למרות שלבטח ידעתם מה אהרונוב עושה בכספי אגודת חסידי חב"ד וארגון צעירי אגודת חב"ד לא ניצלתם את סמכותכם המוסרית, לא הדחתם אותו ואפילו לא הקהתם את שיניו. מדוע? האם גם אתם נהנתם מהשיטה?  האם היה לכם נוח שאהרונוב מצליח לסדר לכם תקציבים והטבות ולא רציתם לזעזע את הספינה? חב"ד אוהבת להטיף לערכי היהדות אבל אתם העדפתם את הכסף והכבוד על פני תכתיבי המוסר. אתם ידעתם ושתקתם ולכן אתם אשמים בדיוק באותה המידה. מעתה חישבו פעמיים לפני שאתם מעיזים להטיף לי מוסר ולטעון שדרככם ואורחות חייכם נעלים יותר, טובים יותר וצודקים יותר מדרכיי ואורחותיי. לא מהחסידות הממתחסדת שלכם אני רוצה ללמוד כיצד ראוי לנהוג ומה רצוי לעשות.
 
אתם עשיתם את הרע בעיני אלוהיכם ולכן הוא מעניש אתכם במאסרים ובזיונות אבל עדיין לא מאוחר לחזור בתשובה. אם תפרקו את העסק, תסגרו את בתי המיסיון, תשחררו את שטופי המוח, תפסיקו להציק לעוברים ושבים ותתנהגו כמו בני אדם נורמטיביים אני בטוח שהאל שהצלחתם להרגיז יסלח לכם ולא יעניש אתכם גם בגזירת הגיוס.
 
חסידי חב"ד
 
גם אתם ידעתם שב-2007 אהרונוב נעצר בגין החשדות בהן הוא לבסוף נמצא אשם וגם אתם לא הרמתם את קולכם נגד השיטה שפותחה ונוהלה על ידי אהרונוב. אתם קניתם את סיסמאות הסרק שלו ושל חבריו והשקעתם את חייכם ועתידכם בקידום האינטירסים שלהם. לפני הפעם הבאה שאתם מתבזים בגרירת הדת לרחובות ובהפצת המיתוסים שנועדו לשרת את הרבנים הציניים שהשתררו עליכם, עצרו וחשבו לשם מה אתם מטרידים עוברי אורח בבקשה להניח תפילין ומי בסופו של דבר ירויח מהתרומות שתצליחו לגייס.

בין אם נולדתם לתוך החסידות ובין אם נפלתם באחת המלכודות שהמחזירים בתשובה המיומנים שלה הציבו בדרככם, אתם נושאים עימכם את שטיפת המוח שגורמת לכם להאמין לא רק במיתוסים האבסורדים של הדת היהודית אלא גם בהזיות ובאשליות שכת חב"ד פיתחה במיוחד עבורכם. ההזיות והאשליות הללו גורמות לכם לתרום את זמנכם, כספיכם, משאביכם, כשרונותיכם ועתידכם להשבת משיח שלעולם לא ישוב, להקדמת הגאולה שלעולם לא תבוא ולפעילות שמטרתה העיקרית היא העשרת המנהיגים הציניים שהשתררו עליכם.

אתם אידיאליסטים שרוצים להטיב עם העולם אז פקחו עיניים, סורו מהדרך הרעה בה אתם הולכים והקדישו את עצמכם למדע ולמחקר שרק בגינם למעלה משבעה מיליארד נפשות מצליחות להתקיים על כוכב לכת קטן וחמישה מיליון יהודים פרודוקטיביים מצליחים לשאת על גבם מאות אלפי אוכלי חינם שאינם מסוגלים להתמודד בכוחות עצמם עם אתגרי המאה העשרים ואחת.    
 
התורמים לחב"ד
 
אני בטוח שאתם פועלים ממניעים נעלים אבל הכספים שאתם תורמים לחב"ד מגיעים בסופו של דבר לראשי הכת שעושים בהם כראות עיניהם. אין ספק שחלק מהכספים הללו משמשים ליעדים עבורם הם נתרמו אבל תרומותיכם גם מאפשרות לחב"ד האנטי-ציונית, שהוציאה מקרבה מאורות קיצוניים דוגמת הרב יצחק גינזבורג[ד], לנהל פעילות מיסיונרית ששולפת צעירים ממעגל הלימודים והעבודה והופכת אותם למיסיונרים ומגייסי תרומות שמאפשרים להנהגת חב"ד לצבור כוח, הון ורכוש ולהשחית את כל מי שבא עימם במגע.
 
ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו
 
אתה עשית כל שלאל ידך כדי להתרפס בפני אהרונוב. אתה ידעת שאהרונוב חשוד בפלילים ובכל זאת אירחת אותו בכל פסח בלשכתך וביקרת אותו מספר פעמים בכפר חב"ד. אני מודע לכך שאהרונוב עזר לך להיבחר ב-1996 בעת שגייס לטובתך את המיליארדר גוטניק והפעיל עבורך את הקומפיין 'נתניהו, זה טוב ליהודים' אבל תרומתו של אהרונוב לקריירה הפוליטית שלך אינה מצדיקה את ההתרפסות בפני עסקן חרדי שמנהיג חסידות אנטי-ציונית שמייחלת לנפילת הדמוקרטיה הישראלית ולהקמת מדינת תיאוקרטית שתונהג על ידי רבנים שיפעלו אך ורק בהתאם לכללי ההלכה.
 
מפגשיך עם אהרונוב תועדו בגלריות צילומים מרהיבות באתרי חב"ד[ה]. בעזרתך, חב"ד זכתה ללגיטימיות ולהגינות שכל שאר הציבור החרדי שלל ממנה. אתה נתת רוח גבית לחסידות מיסיונרית שבשנות כהונתך התעצמה והפכה לאחד הגורמים שמלבים את השנאה והלאומנות שמבאישים את ריחה של מדינת ישראל בקרב כל אומות העולם הנאור. ראש ממשלת ישראל, האם כל הצילומים בהם דיגמנת לצידו של הפושע המורשע יוסף יצחק אהרונוב היו אות תודה על תרומתו לבחירתך או שלצד העלאת יוקרתו תיגמלת אותו גם בפתיחת הדלתות שקודם חסמו את פעילות המיסיונרים החבדיים במוסדות החינוך הממלכתיים, מחנות צה"ל וגופים ציבוריים דוגמת המשטרה, המכס, משמר הכנסת וכל שאר הגורמים שחסידי חב"ד פינקו במצות שמורות וברכות של הרבי[ו]?

עתה, כשמסתבר שהשקעת את יוקרת תפקידך ומעמדך, שלא לדבר על יוקרתך האישית, בפושע מורשע, הגיע הזמן שתלמד לקח ותתרחק מהחסידות המתחסדת והמשחיתה שהצליחה להעמיד אותך אישית באור כל כך שלילי ומגוחך.
 
שרים, ראשי ערים ופקידים בכירים
 
מעטים ביניכם לא השתתפו במסע ההתרפסות בפני החשוד בפלילים ושלוחיו[ז]. אתם ארחתם אותם, התארחתם אצלם, רקדתם איתם, קיבלתם מהם מתנות קטנות (דוגמת מצות שמורות לפני הפסח) ושיבחתם בפומבי את המשיח החי/מת שלהם[ח] - הכל לנוכח הבזקי המצלמות. אך טבעי הוא שנותני המתנות הללו מצאו דלתות פתוחות בלשכותיכם ובמשרדיהם של הכפופים לכם ולא שמעו התנגדויות נחרצות כשהם ביקשו תקציבים, חריגות בנייה, רשות להטיף בבתי ספר וגני ילדים וכל שאר התופינים שנבחרי הציבור מסוגלים להעניק להם.
 
הדעת גם נותנת שלא טרחתם לבדוק מה מסתתר מאחורי סיסמאותיהם בעת כשמיהרתם להטיב עם החסידות האנטי-ציונית שמתנגדת למדינה החילונית והדמוקרטית, לה נשבעתם אמונים ושעל טובתה אתם אמורים להגן. יש להניח שגם הפלישה המיסיונרית למוסדות חינוך ממלכתיים ולמחנות צה"ל לא עוררה אצלכם נוגדנים יוצאי דופן.

גם אתם טוב תעשו אם תפסיקו להתחנף לחב"ד, להעניק לה הטבות ייחודיות ולגבות את כל יומרותיה, ובמיוחד את נסיונותיה להחדיר למערכת החינוך הממלכתית את ספר התניא
[ט], ובעקבותיו גם את המיסיונרים שמסוגלים ללמד אותו. זכרו, הדת בכלל, וחב"ד בפרט, משחיתים כל חלקה טובה ומי שנשבע אמונים למדינת ישראל ולחוקיה חייב להרחיק את עצמו מהשפעתם הרעה.
 
שר הביטחון, הרמטכ"ל והאגודה למען החייל
 
אני מוכן להעלים עיין מהכתבה באתרים החבדיים שטענה שהרמטכ"ל הטרי הניח, ביומו הראשון בתפקיד, תפילין במחיצתו של מיסיונר חבדי שגם ליווה אותו במהלך כל אותו היום[י] אבל איני מוכן להתעלם מכל התמונות שמראות אותך, שר הביטחון, מסתודד עם אהרונוב וחבריו[יא], במיוחד לאור העובדה שלמיסיונרים של חב"ד ניתנה הזכות הבלעדית ל'קרב' חיילים בתוך מחנות צה"ל. אתה מן הסתם חושב שתוכל לרכב על גב הנמר ואינך חושש מנזקם של 'פעיליות הקירוב' ו'ערבי התעוררות'[יב] שחסידי חב"ד עורכים לחיילי צה"ל (בהם, בעזרת פינוקים דוגמת בשרים על האש, שירים וריקודים חסידיים אל תוך הלילה והענקת ערכות תפילין לאלו שמתחייבים להניחם כל יום, אנשי המיסיון החבדי מלבים את האהבה לרבי מליובאוויטש ואת השנאה לזר, לשונה ולכל מי שחושב אחרת). אתה אולי רוצה לחשל את הימין באמצעות הדת אבל מדיניותך מאפשרת למיסיונרים הללו לשכנע צעירים להיפלט משירות המילואים ולהפנות את הגב למדינה הציונית ובסופו של דבר נזקם עולה עשרות מונים על תועלתם.

אני קורא לך, לרמטכ"ל ולאגודה למען החייל, שבחסותה המיסיונרים החבדיים פועלים בקרב חיילי צהל, לנתק כל מגע עם החסידות שראשה נתפס בקלקלתו ושאנשיה פועלים ללא לאות לקדם את מטרותיה של הכת האנטי-ציונית שמקדישה את כל מעייניה לציד נפשות, גיוס תרומות וערעור אושיות הדמוקרטיה ושלטון החוק.      
 
מניחי התפילין
 
אתכם מעולם לא הבנתי. אם אתם מאמינים שהאל שלכם ציווה עליכם להניח תפילין מדוע אינכם עושים זאת בזמן ובמקום הראויים? מאידך, אם אינכם חושבים שמצוות התפילין מחייבת גם אתכם מדוע אתם עושים מעצמכם צחוק בפרהסיה ומניחים עליכם רצועות עור לצידו של חבדניק מזוקן שעל כיפתו רקומה הסיסמה 'יחי אדוננו רבנו ומורנו המלך המשיח לעולם ועד'. האם אתם מאמינים שהרבי מליובאוויטש ז"ל/שליט"א הוא המלך המשיח? האם אתם חושבים שאדם שמת ונקבר יחיה לעולם ועד? חב"ד היא כת וכמו כל שאר הכתות גם היא מייחלת ללגיטימציה. אתם אלו שמעניקים לה הכרה והגינות והופכים אותה ואת אמונותיה ההזויות למרכיב נורמטיבי בנוף הישראלי. המיסיונרים של חב"ד אינם מנסים לזכות אתכם במצוות. הם מעוניינים רק בהפגנות התמיכה שמניחי התפילין עורכים עבורם ובלגיטימציה שמכשירה אותם בעיני הטרף הטבעי שלהם – צעירים מבולבלים שרואים אתכם משתתפים בטקסים הפומביים ומסיקים שחב"ד מייצגת גם עבורכם את היהדות האותנטית בה ראוי לדבוק.

את טקטיקת קירוב התמימים באמצעות הנחת תפילין לא המציא אהרונוב. את זה עשה איש שיווק הרבה יותר מוכשר ממנו. אהרונוב רק רתם את הרעיון הגאוני של הרבי מליובאוויטש לצרכיו והפך אותו לאחד האמצעים היעילים ביותר לגיוס מיסיונרים חדשים ולהגברת זרם התרומות שמוזרם לחסידות, רובו דרך עמותות ואגודות שנמצאות בשליטתו. כשאתם מניחים תפילין ליד חבדניק אתם מקרבים צעירים למשיחיות הזויה ואנשים כמו אהרונוב לתרומות וירושות
[יג]. אם אתם רוצים בטובתה של החסידות התרחקו מממנה ועזרו לה להפוך מעסק רווחי לקהילה דתית של ממש.
 
אוהדי חב"ד
 
אתם אלו שאיש לא יצליח לסדר אלא אם כן הוא מתחפש ליהודי אוטנטי, מטיח בכם סיסמאות סרק ועורך בפניכם מצגות שאמורות לשכנע אתכם לפתוח את הארנק ולתרום לכת שדוגלת בכל הערכים שאתם פוסלים. חב"ד היא תנועה אנטי-ציונית שאינה מכירה בלגיטימיות של מדינת ישראל החילונית. האם לדעתכם ראוי לממן אותה? חב"ד סולדת מדמוקרטיה ושואפת להמיט עלינו שלטון רבני. האם לזה גם אתם מייחלים? חב"ד פועלת ללא לאות להרחקת ילדיכם מהמדע, ההשכלה והקדמה ולגרירתם לביצת הבורות והבערות הדתית. שם אתם רוצים למצוא אותם? מדוע, אם כך, אתם תומכים בחסידות המיסיונרית הזאת ועוזרים לה להתחזק ולהתעשר?

הם מארחים אתכם בחגים בחורים הנידחים אליהם אתם מגיעים עם תרמיל על הגב אבל האם אי פעם שאלתם את עצמכם מדוע? מדוע לדעתכם חשוב לחב"ד לשלוח שליח לקטמנדו, לשם משל, בה אין אפילו יהודי אבוד אחד שניתן ל'קרב' לצור מחצבתו? האם אינכם חושבים שזאת מלכודת חכמה שחב"ד הציבה לטיילים שיעריכו את מעט החום והאוירה הביתית שהשלוחים למדו להעניק ובהמשך יתמכו בחסידות, יתרמו לה ומי יודע, אולי אפילו יתקרבו אליה ויהפכו לחסידים תורמים ומורישים מן המניין?

הם גם שולחים למיעוטי היכולת שביניכם משלוחי מזון ומזמינים אותם לסדרי פסח מסובסדים. המימון לפעילות הברוכה הזאת אמנם מגיע מתקציבים ממשלתיים אבל התהילה כולה מגיעה לחסידות שלעולם אינה שוכחת לתלות על הקיר את תמונתו של המשיח שלה ולצרף לחבילות השי את ברכתו.

תרגילי השיווק המבריקים של חב"ד מכמירים את ליבכם וגורמים לכם לתרום לחסידות המקצועית הזאת. חלק מכספכם אכן משמש לתפעול המנגנון ולניהול הפעילויות. חלקן מגיע, בסופו של דבר, גם לכיסיהם של המנהליים הציניים של העסק. שקלו היטב אם זהו הגורם עימו אתם רוצם להזדהות, אותו אתם רוצים לגבות ולו אתם רוצים לתרום את כספכם.  
 
המלצה לכל עם ישראל
 
חב"ד עושים כל מאמץ ל'קרב' אתכם למעגל התומכים, התורמים והמורישים שלה. עשו אתם כל מאמץ להרחיק את עצמכם מהכת המושחתת הזאת שמנסה להפיל ברשתה את ילדכם ולהתעלק על ממונכם. אנשי חב"ד מתחזים ליהודים אוטנטיים ועושים קולות של יהודים אוטנטיים אבל האמונות המשיחיות המוגזמות שלהם העבירו אותם כבר מזמן אל מחוץ לגבולותיה של היהדות האוטנטית עצמה. אתם רוצים למלא אחר מצוות אלוהיכם? עשו זאת בביתכם או בבית הכנסת שלכם ולא בקרנות הרחוב שם אנשים שטופי מוח שנושאים על כיפתם את הכתובת 'יחי אדוננו, מורנו ורבנו נמלך המשיח לעולם ועד' ינסו לגייס אתכם למטרותיכם ולהתעלק על כספכם. רוצים לעזור לנזקקים? עזרו להם דרך עמותות לגיטימיות ולא באמצעות כת אנטי-ציונית מושחתת שרק מנסה להפיץ את פולחן האישיות של הרבי מליובאוויטש ולנצל לצרכיה את טוב ליבכם. מדינת ישראל כורעת תחת נטל צרותיה. עזרו לה להיפטר לפחות מאחת מהן.   
 
 
טעיתי, עיוותי, השמטתי, סילפתי, שכחתי, הולכתי שולל, לא הבנתי או לא הצגתי תמונה מלאה? במנגנון התגובות שבהמשך תוכלו להעיר על המאמר, לחשוף את טעויותיי ולהוסיף כל מידע שנראה לכם חשוב או רלוונטי. אינכם חייבים להזדהות בשמכם האמיתי אבל אודה לכם אם תספקו כתובת מייל תקינה. את ההשמצות אבקש לשלוח לדף התגובות הכלליות. דעותיכם חשובות לי אז אנא הגיבו למאמר, דרגו אותו ועשו לייק לדף האתר בפייסבוק.
 


[א]             
ראן המאמר 'המקרה המוזר של מנהיג חב"ד בארץ הקודש'
[ב]             
ראו למשל את הכתבה בעיתון כלכליסט.
[ג]              
ראו המאמר 'צרות בצרורות נוחתות על ראשו של מנהיג חב"ד בארץ הקודש'
[ד]              
ראה הערך 'יצחק גינזבורג' בויקיפדיה
[ה]             
ראו המאמר 'יחסי כת-שלטון תמונות למזכרת'
[ו]              
ראו המאמר 'חב"ד במסדרונות השלטון'
[ז]              
ראו המאמר 'חשוד בפלילים בלשכות השרים'
[ח]             
ראו, למשל, את המאמר 'עיריית תל אביב חוגגת את יום הולדתו של המנהיג היהודי הגדול, הרבי מליובאוויטש'
[ט]             
ראו המאמר 'ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת ומורשתה של תנועת חב"ד'
[י]              
ראו המאמר 'הרמטכ"ל גדי אייזנקוט מתחיל ברגל ימין'
[יא]            
ראו התמונות בסוף המאמר 'קריאה להפסיק לתרום לאגודה למען החייל'
ראו המאמר 'דרכה של חב"ד אל העושר', המאמר 'כיצד העיטים של חב"ד עושקים את קורבנותיהם התמימים' והמאמר 'עוד נסיון חבדי להשתלט על נכסיהם של אחרים'
נקרא 1717 פעמים

פריטים קשורים לפי תג