Skip to content

1VSDAT

Open menu
שלישי, 13 נובמבר 2012 12:16

תזכורת למר אמנון יצחק

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
מר אמנון יצחק,
 
אני כותב לך בשנית כיוון שלא הגבת לקריאת התגר והאתגר שהצבתי לך.
 
הטלה-אוונגליסטים הנוצריים גורפים מיליונים. כולנו יודעים זאת. אתה מקנא בהם? האם גם אתה הגעת למסקנה שהם גילו את השיטה הטובה ביותר להתעשרות קלה ומהירה? האם, כמוהם, גם אתה בוחר להטיף לקהל אוהדים שמסוגל להבין רק מסרים פשוטים ולדרוש מחסידיך לרכוש את מוצריך ולתרום למפעלך? האוונגליסטים יודעים שההמונים אינם מסוגלים להבין רעיונות תיאולוגיים מרוכבים ולכן הם שבים ומטיפים לדבר אחד בלבד - לידה מחדש לתוך האמונה בישו. מהו בדיוק המסר שלך? חזרה בתשובה לחיים של קיום מצוות? האם אינך מבין שהצעירים שנשבים בקסמך מסגלים לעצמם את ראיית העולם הפשטנית שלך ולומדים לבוז למדע ולהשכלה אותם אתה כה אוהב לגמד? האם אינך רואה כיצד הם מאמצים כלשונן את כל האמונות התפלות שאתה מפזר לכל עבר? האם זאת מטרתך, לדון אותם לחיים של בערות ודלות מחשבה? האם אינך חש שום אחריות למעשיך?   
 
אני מניח שטרדות אחרות, ולא הפחד, הם שגרמו לך להתעלם מהאתגר שהצבתי לך בפנייתי הקודמת ולכן אני מעלה בשנית את הצעתי לנהל עימך דיון פומבי במהות היהדות ובנכונותן של האמונות הרבניות, כשווה מול שווה, בפני קהל של אנשים משכילים ובעלי ידע. אם יש ולו שמץ של אמת בדבריך אזי לבטח תרצה לשכנע ספקנים מושבעים בנכונות אמונותיך. אם הצדק לצידך מדוע שלא תרצה להציגו בפני עולם ומלואו? אני מקווה, אם כן, שתענה בחיוב להזמנתי לקיים ערב שאלות ותשובות בעל אופי שונה מזה שהורגלת בו. אני לוקח על עצמי לארגן מקום, מנחה, קהל, מסריטים ואפילו כיבוד קל.
 
אם בינתיים יצאת בשאלה אנא ראה הזמנה זאת כמבוטלת.
 
אשמח לשמוע ממך בהקדם.
 
עדי אביר
נקרא 6254 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

17 תגובות

 • קישור לתגובה שני, 15 יוני 2015 01:37 הוסף ע״י עדי אביר

  נאור,

  לפני שכתבתי את המאמר ניסיתי להגיע לאמנון יצחק (הוא לא רב) אבל הסתבר לי שאין כל דרך לפנות אליו אם אין לך מינוי בתשלום לאתר שלו. ביקשתי ממישהו שהתיימר לדעת איך להגיע אליו לארגן לנו פגישה אבל גם הוא חזר בידיים ריקות.

  אין לי שום כוונה ללכת למגרש המשחקים של הסטנדאפיסט הזה ולקוות שהוא ייתן לי את זכות הדיבור. אדרבה, אם הוא לא משתפן הוא מוזמן להיפגש איתי לדיון במקום נטראלי בו מישהו אחר שולט על המיקרופון.

  אנא אל תקרא לי מתוק. אני מתייחס אליך בכבוד ואבקשך להתייחס כך גם אלי, במיוחד לאור העובדה שאני מבוגר ממך בעשרות שנים.

  לגבי דעותיי - צר לי לאכזבך. איני יודע שאין להם בסיס מוצק ולו רק משום שרוב העולם הנאור, ובכלל זה רוב חוקרי עולם המקרא וכל אנשי המדע, חושבים פחות או יותר כמוני. האמת היא שהמיליארדים בעולם הלא חרדי ולא מוסלמי אינם חושבים כמו הרבנים ומספר החושבים כמו המחזירים בתשובה החשוכים מסוגם של אמנון יצחק וזמיר כהן הוא זניח לחלוטין יחסית לאלו שהשכלתם כבר חשפה בפניהם שהארץ אינה נמצאת במרכזו של עולם שנברא לפני 5775 שנה בו כל בעלי החיים והצמחים נוצרו במהלכו של שבוע אחד בלבד.

  אמנון יצחק אינו עסוק בפעילות חסד ובזיכוי הרבים. הוא עסוק בצבירת ההון שזיכה אותו להיכלל ברשימת הרבנים העשירים ביותר של שבועון פורבס (שמו נמחק מהרשימה לאחר שהוא איים על השבועון בתביעה משפטית). על פי הכתבה המקורית של פורבס הונו של אמנון יצחק נאמד ב-30 מיליון ש"ח ועליך לשאול את עצמך איך אדם שהחל את דרכו כמוכר מוצרי אלקטרוניקה מוצא את עצמו עם הון עתק כזה.

  לא יזיק לך גם לקרוא קצת על יחסם של רבני ש"ס לאמנון יצחק (מהם למדתי שהוא אינו רב). אם תרצה בהפנייה למאמרים שהתפרסמו באתרים במקורבים לש"ס שדנים בגורו שלך אשמח להפנותך אליהם.

  הדת שלך היא עסק שמעשיר את הרבנים על חשבונם של קשי היום שנוהים אחריהם. קרא את המאמר הבא ולמד עם מי יש לך עסק ואולי אז תבין שמגיעות לי תודות ולא קיטוני בוז.

  http://www.1vsdat.org/index.php/2012-12-24-19-09-20/2013-02-21-20-40-12/2013-02-21-20-42-12/item/455-%D7%9E%D7%93%D7%95%D7%A2-%D7%9C%D7%90-%D7%A8%D7%90%D7%99%D7%AA%D7%99-%D7%A6%D7%93%D7%99%D7%A7-%D7%A0%D7%A2%D7%96%D7%91-%D7%95%D7%96%D7%A8%D7%A2%D7%95-%D7%9E%D7%91%D7%A7%D7%A9-%D7%9C%D7%97%D7%9D

  עדי אביר

 • קישור לתגובה שני, 15 יוני 2015 00:55 הוסף ע״י נאור

  עדי אביר,

  דרך אגב, אף אחד לא סתם לך את הפה! תביע את דעותיך בדרכים שלך! רק שאני בז לדעותיך האטומות, הנובעות משנאת דת. לא בזתי לעולם באמונת אף דת כזו או אחרת, ובטח שלא אקרא למוסלמי/נוצרי לתיגר או למדען כזה או אחר! מי שחשוך כאן זה אתה!!

 • קישור לתגובה שני, 15 יוני 2015 00:48 הוסף ע״י נאור

  עדי אביר,
  אל תעביר נושא! אם אתה גבר, לך להרצאה של הרב אמנון יצחק, תקבל שם מיקרופון ותדבר!! אל תשתפן מאחורי המסך והמקלדת.., ובלי תירוצים כי הרב אמנון נותן לכולם לדבר!! לך תתמודד אתו,(נראה אותך).
  אני בטוח שתתחיל לתרץ אלף תירוצים, כי אתה יודע בתוך תוכך שאתה לא יכול לעמוד מולו בשום קריטריון! מה לעשות? מתוק, הרב כבר אמר: "לחפש חוסר דיוקים או חוסר הבנה שולי זה קל על כל אחד בכל נושא, אבל לבנות משהו זה קשה! ומכיוון שאין לך מהשכלתך שום דבר אמתי ומוחשי, אתה וחבריך בבעיה אתם חסרים עמוד שידרה!!
  צר לי שאני מזלזל, אבל לא היה לי ממש אכפת מדעותיך מכיוון שלדעתי אין להם בסיס מוצק, וגם אתה יודע את זה!!
  ובשיא החוצפה אתה קורא תיגר לרב אמנון יצחק מאחורי מקלדת, אתה הרי יודע שכמוך ליצנים יש הרבה, ואת הרב לא יעניין לבוא אליך אישית, מכיוון שהוא עסוק בפעילות חסד ובזיכוי הרבים, לכן אתה מרשה לעצמך לפצות פה ולצפצף... לא נורא,. נראה אם עכשיו תהיה גבר ותלך ותגיד במיקרופון :"אני קוראים לי עדי אביר ואני חושב שהרב מדבר שטויות.." לך, נו הלכת?? ברור שלא!!פחדן!!

 • קישור לתגובה שני, 08 יוני 2015 19:50 הוסף ע״י חילוני (מעגלתו של)

  אגב, נאור, האם אתה פנית לשיח'ים או כמרים?
  כי אם לא - אתה סתם שונא אנשים שמעדיפים הסקת מסקנות באמצעות המחשבה, תוך התבססות על תגליות המדע ולא באמצעות האמונה העיוורת לכתבים שנכתבו בידי שבטים שחיו לפני אלפי שנים ולא ידעו הרבה (בקיצור - אתה סתם שונא אנשים שפויים).

  ועוד משהו:
  הרבה מתכני האתר אכן פונים למאמיני כל הדתות.
  יש אמנם דגש מסויים על חב"ד אבל אני יכול להבטיח לך נאמנה שדגש דומה יושם על האסלאם או על הנצרות אם אלה ילמדו מחב"ד וישלחו לרמת אביב כוחות מיסיונריים.

 • קישור לתגובה שני, 08 יוני 2015 15:10 הוסף ע״י עדי אביר

  נאור,

  אמנון יצחק אינו רב.

  אני אוהב להפיץ את דעותיי בדרכי שלי. ברשותך אמשיך לעשות כראות עיניי.

  אתה וחבריך לא מייצגים עבורי את 'ישראל'. אני לא שונא ישראל ולא עוכר ישראל אבל אני כן בז בכל ליבי לרבנים ולדתם החשוכה.

  עדי אביר

 • קישור לתגובה שני, 08 יוני 2015 14:45 הוסף ע״י נאור

  עדי אביר, לא הבנתי מה אתה מתקשה? הרוצה את הרב יבוא אליו.. אתה פונה אליו ולא הוא אליך!! גם אני שולח כל היום לראש הממשלה ולנשיא הזמנה לעימות פומבי, אבל הם לא חזרו אליי?!? אני פונה אליהם שנית כאן, קבל עם ועדה, תהיו אמיצים ובואו לדו-שיח!!

  **עדכן אותי אם חזרו אליך, טוב?!

  בנוגע לטענות שלך כלפי היהדות, הרב וכלפי בורא עולם. אם אתה סובר שיש לך אמת, פשוט מאוד, צא ולמד את קבוצת המאמינים שלך את תורתך עפ"י המדע, ועפ"י ההשכלה המעמיקה והייחודית שלך! תקים הרצאות בכל הארץ ותרוץ מדי יום בהתנדבות מלאה במשך כל ימי חייך על מנת שחבריך בסופו של דבר, אחרי 120כמובן, יוכלו למות מאמיניך משכילים ומדענים! מדהים!!
  אגב פנית גם לשייח'ים? וכומרים? כי אם לא, אז אתה סתם שונא יהדות, ועוכר ישראל!!

 • קישור לתגובה רביעי, 12 דצמבר 2012 23:24 הוסף ע״י עדי אביר

  עלמה,

  כן, גם המאמר הזה בכתיבה ועוד כמה מאמרים שהתחלתי לגלגל. בשבועות האחרונים היו לי הרבה משימות דחופות יותר אבל נראה לי שביום רביעי בשבוע הבא אוכל לשוב לכתיבה ואז אשלים את שני המאמרים תוך מספר ימים (בתקווה שלא תצוצנה משימות נוספות).

  בברכה,

  עדי אביר

 • קישור לתגובה רביעי, 12 דצמבר 2012 22:30 הוסף ע״י עלמה

  אז נקודת הזמן היא שהעניקה לשתי האמירות ערך שווה. עכשיו הדברים ברורים יותר.
  דרך אגב, מה עם המאמר 'במה אני מאמין' שסיפרת לי עליו ? עדיין בתהליך כתיבה ?

 • קישור לתגובה רביעי, 12 דצמבר 2012 21:45 הוסף ע״י עדי אביר

  עלמה,

  בתחילה לכל האמירות יש מטען אמת בלתי מוגדר ולכן כל האמירות הן למעשה שוות ערך. למשל: אפריורי אין דרך לקבוע אם האמירה 'הארץ נעה סביב השמש' היא נכונה יותר או נכונה פחות מהאמירה 'השמש נעה סביב הארץ' ועד שלא נגדיר היטב את כל המונחים ונעניק לאמירות הללו בסיס אפיסטמולוגי האמירות תמשכנה להיות שוות ערך. התמונה תתחיל להשתנות כאשר אחת האמירות תזכה למטען אמת גדול משל השנייה, למשל, באמצעות ממצאים אמפיריים, מודל חסר סתירות, ניסוח מתמטי שאינו מתנגש עם ניסוחים מתמטיים של חוקים מוכרים אחרים וכדומה. בתמונת ראי, מטען האמת של האמירה יפחת אם יסתבר שהיא סותרת אמירות אחרות שנחשבות כנכונות, אם פה ושם ניתקל בממצאים אמפיריים שאינם מסתדרים טוב עם האמירה וכך הלאה וכך הלאה.

  אני לא נכנסתי למטען האמת של האמירה 'יש אלוהים' ושל האמירה 'אין אלוהים' אבל גם בן שיחי לא עשה זאת ולכן בנקודת זמן זאת לשתי האמירות מטען אמת זהה. אם הבחור ירצה להעניק לאמירה שלו ביסוס אפיסטמולוגי טוב יותר גם אני אתרום את חלקי לאמירה שלי אבל לי אין כרגע חשק לצלול לעומק הנושא ואדם, מן הסתם, אינו מסוגל אפילו להבין את הבעיה שלא לדבר על גיבוי האמירות שלו בהוכחות ממשיות ולפיכך הסתפקתי בהדגשת חוסר הטעם בהצהרות חסרות ביסוס (אותן אני נוהג לכנות בשם 'סיסמאות רבניות').

  שאלת קיומו או אי-קיומו של האלוהים מחייבת הגדרות מדוייקות ותורה ברורה אותה ניתן לאשש או לסתור. השאלה היא מאד מורכבת ואני אישית שולל את האמירה המוחלטת 'אין אלוהים' בדיוק באותו האופן בו אני שולל את האמירה המוחלטת 'יש אלוהים'. שני צידי המטבע דורשים הוכחות ועד היום לא ראיתי אף הוכחה שתשכנע אותי לאמץ צד זה או אחר. אני כבר כתבתי שני מאמרים שדנו בנושא: 'מדוע אני לא אתיאיסט' ו-'מדוע אני אולי בכל זאת כן אתיאיסט' והתגובות למאמרים הללו כיסו קשת רחבה של דעות. אם מישהו ירצה לחדש את הדיונים הללו אשמח לקפוץ מחדש למיים הסוערים.

  בכל אופן, אני שוקד עתה על מאמר שייקרא 'נפלאות הבורות' בו אנסה להגדיר טוב יותר לאילו אמירות יש מטען אמת גבוה ולאילו מטען אמת נמוך ובאמצעות ההגדרות הללו אטען שה'בורים' הם אלו שפוסלים אמירות בעלות מטען אמת גבוה ומאמצים אמירות בעלות מטען אמת נמוך. כשאתפנה ממשימות אחרות אשלים את המאמר ואז נוכל להתייחס לשאלתך ביתר פירוט.

  בברכה,

  עדי אביר

 • קישור לתגובה רביעי, 12 דצמבר 2012 21:03 הוסף ע״י עלמה

  עדי,
  כתבת : "...המשפט 'יש אלוהים' והמשפט 'אין אלוהים' הם נכונים באותה מידה."
  כלומר, לדעתך, כאשר שני המשפטים הנ"ל מנוסחים כך ('יש' מול 'אין') אזי הם שווי ערך.
  תסביר בבקשה את עמדתך. אני לא בטוחה שירדתי לסוף דעתך.

 • קישור לתגובה רביעי, 12 דצמבר 2012 19:00 הוסף ע״י עדי אביר

  אדם,

  אם היית מוסיף את הביטוי 'לפי דעתי' בתחילת כל משפט שלך, למשל, 'לפי דעתי יש אלוהים', אז כל דבריך היו אמת לאמיתה. כיוון שבחרת לוותר על הביטוי הזה סתם השחתת מילים לחלל האויר שכן המשפט 'יש אלוהים' והמשפט 'אין אלוהים' הם נכונים באותה מידה.

  אתה כנראה חושב שיש אלוהים, שיהיה יום דין, שהאל ישפוט את הבריות באותו יום דין, שמביאים עדים ביום הדין (לשם מה? האל זקוק לעדים?), שחזרה בתשובה מביאה את האדם להבנה יתרה ושהתורה מחנכת לחיים טובים יותר, חיים של דחיית סיפוקים, דאגה ועזרה לאחר וביטול העצמי לעומת הכלל. אני, לעומתך, חושב בדיוק את ההיפך: שאין אלוהים וממילא לעולם לא יהיה שום יום דין ואיש לא יעמוד למשפט בפני האל שאיננו, שחזרה בתשובה מביאה את האדם ליותר הסתמכות על דברים שאבד עליהם הקלח ולפחות הבנה אמיתית ושהתורה מחנכת לחיים חסרי ערך של בורות, טפילות והשתמטות ומעודדת את ההזיות והאמונות התפלות. כיצד נקבע מי מאיתנו צודק? לי יש אתר שלם שמסביר, מרחיב ומגבה את טענותיי. כיצד אתה היית רוצה להוכיח את טענותיך? באמצעות התנ"ך? זה לא ילך לך. התנ"ך אמנם מדבר על האל אבל האמן לי שאין שום דמיון בין האל הזה לאל שאתה מאמין בו. מאידך, התנ"ך אינו מזכיר כלל את יום הדין ובמקום זאת הוא מתמקד בסיפורים מיתולוגיים, בתיאורים של רציחות ופשעים נגד האנושות וציוויים שרובם מתמקדים בפולחני דם, תרומות, מעשרות מתנות כהונה וכדומה.

  התלמוד והספרות הרבנית אמנם יסכימו לגבות את הקביעות החד-משמעיות שלך אבל כל הספרים הללו נכתבו על ידי בני אדם, רובם ככולם בני אדם אינטרסנטיים, ואין להביאם כהוכחה מכרעת לנכונותם של טענות שמשרתות אך ורק את האינטרסים של הרבנים. בקיצור ידידי, באמת שלא תזיק לך קצת עוונה וטוב תעשה אם תתחיל לחשוב בעצמך ותפסיק לדבוק בלהיטות כה רבה בסיסמאות שמוריך שתלו בראשך. גם הם אינם מסוגלים להוכיח דבר ממה שאמרת אבל זה לא מפריע להם לטעת בך את תחושת העליונות שמאפשרת לך לחשוב שרק בידכם נמצאת האמת האחת, היחידה והמוחלטת בעוד שכל שאר שאר האנושות אוחזת רק בזוהמה והטינופת.

  אדם, אתה כנראה אינך מבין מה אני רוצה ממך אבל לא נורא. אתה עוד מאד צעיר וכשתגדל תגלה שאין אמיתות מוחלטות ובכל מקרה אף אדם דתי אינו מסוגל לזהות את האמת אפילו אם היא תימרח ישירות על פניו. כתוב לי עוד כמה שנים והגד לי אם אתה עדיין חושב שרק אתה ורבניך מבינים את האמת ואפיקורסים כמוני הם באמת מי אפסיים שחיים בשקר, בערות, זוהמה וטינופת.

  בברכה,

  עדי אביר

 • קישור לתגובה רביעי, 12 דצמבר 2012 15:39 הוסף ע״י אדם תומרקין

  מי שלא תהיה - תדע לך כמה דברים.

  א. יש אלוהים.

  ב. הקב"ה, בין אם אתה מאמין בו או לא - ייתן לך את כל הצדק שאתה שואף אליו ביום הדין.

  ג. כל אדם שקורא את דברי הזוהמה והטינופת שלך נגד עולם האמת, יהיה לך עד -ביום הדין וישפוט אותך.

  ד. אני מקווה מאוד שתחזור בתשובה. כי כשזה יקרה, אתה תבין רק את חומרת המעשים שלך.

  ה. אם כבר אתה רשע כזה וממצה את זמנך בכתיבת השמצות נגד משה רבנו, ושאר אנשים קדושים שאתה גם לא נחשב לאפסי לעומתם - לפחות תבין מהי היהדות, ומהי התורה הזו שכולם נוהרים אחריה. אותה תורה שמחנכת לחיים טובים יותר, חיים של דחיית סיפוקים, דאגה ועזרה לאחר, ביטול העצמי לעומת הכלל.

  אתה באמת כל כך מתנגד לחברה מתוקנת יותר?

 • קישור לתגובה שלישי, 11 דצמבר 2012 23:14 הוסף ע״י עדו

  אריק הוא תופעה מעניינת. מצד אחד הוא חילוני מצד שני הוא 'מאמין' ברב. הוא לא היחיד אגב, אני זוכר את המזכירה במקום עבודה אחד שהסבירה לי שצריך להיזהר בכבודו של אחד הפונים כי 'הוא מכיר את הרב כדורי'.
  בואו נחשוב לרגע מה זה אומר בדיוק:
  הרב אמנון יצחק רכש לו את מעמדו בזכות ההלכה. הוא לא מטיף לחיים מוסריים יותר או לדעה פוליטית כזאת או אחרת אלא טוען שעל כל יהודי לקיים את מצוות ההלכה ולהאמין בה. אם מאמינים לדברי אמנון יצחק הרי שאריק הוא חוטא , למעשה אם אריק הדליק גפרור ביום השביעי של השבוע יש להרוג אותו - זאת ההלכה, תבדקו.

  אז אריק 'מאמין' באיש שמאמין שאריק הוא חוטא וטועה בדרכו. מוזר לא?

  בסצינה חשובה בסרט 'החומה' של פינק פלויד, עומד המנהיג על הבמה ומצביע על אנשים בקהל 'זה נראה לי יהודי', ' זה כושי' , 'לזה יש חטטים ' וכל מי שהוא מצביע עליו מוכה ונגרר החוצה חבול ומדמם ואז הוא צועק באקסטזה 'אם הייתי יכול - את כולכם הייתי הורג' והקהל, כמה מוזר, מריע לו בהתלהבות.
  אני באמת לא יודע למה נזכרתי דווקא בסצינה הזאת כשקראתי את אריק.

 • קישור לתגובה שלישי, 11 דצמבר 2012 23:08 הוסף ע״י עדי אביר

  אריק,

  לרוב הסמכויות התורניות יש מספיק חוכמת חיים בכדי לדעת שעליהם להימנע מהבעת דעה בנושאים בהם אין להם ולו שמץ של מושג אבל לאמנון יצחק אין אפילו את טוב הטעם המינימלי הזה והוא עושה צחוק מעצמו בכל משפט שני שהוא מוציא מפיו. כעת, בעקבות תגובתך, הסתבר לי שהאדם החשוך והבור הזה מוליך מפלגה שחס וחלילה עוד עלולה להשפיע על גורלה של המדינה הזאת. אני רק מקווה שעדיין לא אפסה התבונה מהארץ ורובו המוחץ של הציבור יתעלם מתופעת השוליים הזאת ויצביע למפלגות שיוכלו לתרום לעם ישראל קצת יותר מאשר כמה סיסמאות נבובות.

  כבר ציינתי מספר פעמים שאין לי כל כוונה להתעמת עם אמנון יצחק מהקהל בשעה שהוא שולט על המיקרופון ומנווט את הדיון כראות עיניו אבל אשמח מאד להתעמת איתו כשווה מול שווה בהנחיית גורם ניטראלי. אני מבין מהתגובה שלך שהוא חושש לבא לעימות כזה. מדוע ? הוא חסר ביטחון ? אולי הוא קטין? אתה אומר שהוא כ"כ חכם ומבין, אני מעוניין לראות אותו בוויכוח איתי ונראה מה הוא יודע!

  אתה קבעת שאמנון יצחק הוא דמות מוכרת ולפיכך כנראה לא נאה לו להתעמת איתי. אני טוען שמידת הפרסום של האיש אינה קריטריון בלעדי להצלחת עימות פומבי מעין זה, בייחוד לאור העובדה שאת שמו אמנון יצחק רכש דווקא בקרב השכבות הפחות משכילות במדינה הזאת. אני מציע לשפוט את האטרקטיביות שלי כיריב הולם למר אמנון יצחק על פי מספר האנשים שאוכל להביא לעימות פומבי ביני לבינו. אני מתחייב לתת לעימות פרסום ולהושיב בפני אמנון יצחק לפחות 300 איש, רובם בעלי השכלה אקדמית. אני מבטיח לך שאמנון יצחק מעולם לא חשף את דעותיו בפני שלוש מאות בעלי השכלה, אפילו אם תצרף יחדיו את כל ההרצאות שהוא נתן בכל שנות הקריירה שלו. זאת תהיה עבורו הזדמנות פז להחזיר בתשובה אוכלוסייה אליה הוא לעולם לא יוכל להגיע באף דרך אחרת. אדם שאמת בפיו וטובת האל בליבו יקפוץ על ההזדמנות. אמנון יצחק, לעומת זאת, לעולם לא יסכים להסתכן בחשיפת דעותיו בפני אנשים שמסוגלים להבין את עומק בורותו והוא תמיד יעדיף את הקהל האוהד שבולע את דבריו ללא כל ערעור או הרהור.

  בברכה,

  עדי אביר

 • קישור לתגובה שלישי, 11 דצמבר 2012 19:44 הוסף ע״י אריק

  שמע אני לא מזלזל בך ,קראתי מי אתה , אבל איני מבין איך אדם שלמד הרבהה מתמטיקה וסטיסטיקה לא עשה בדיקה כמה אנשים מכירים אותו ,וכבר שופט את הרב אמנון יצחק שהוא אינו מגיע אילך..

  ובקשר "לרב", אתה לא תקבע מי רופא כי אין לך ידע ברפואה, ולכן אתה לא תקבע מי רב כי אין לך ידע דתי ,(זה שלמדת בישיבה זה לא הופך אותך לחוקר התנ"ך והתלמוד וכ'ו),כמו שאם אני יהיה בכמה שיעורי רפואה אני לא יהיה רופא! ולכן גדולי הדור האשכנזים והספרדים הסמיכו אותו לרב , גם אם זה אינו רשום במחשבי הרבנות ,ולכן הוא רב. זה שאני לא מסכים עם כמה דעותיו זה לא אומר שהוא אינו רב, (איני יודע מה אתה מנסה להשיג בזה שאתה אומר שהוא אינו רב..זה אולי מראה שאתה מחפש וויכוחים מיותרים ומלחמות)

  אני מבין מהתגובה שלך שאתה חושש ללכת להרצאות שלו? מדוע ? אתה חסר ביטחון ? אולי אתה קטין ? אתה אומר שאתה כ"כ משכיל וחכם ,אני מעוניין לראות אותך בוויכוח עם הרב אמנון יצחק ,ונראה מה אתה יודע !

  בכל מקרה ,אני אדם חילוני ,אך אני מאמין ברב אמנון ולכן אני אבחר בו בבחירות הקרובות, יש לו צוות שלם ששכנע אותי לבחור בו , עו"ד בראש במפלגה כלכלנים ,ואנשי מקצוע מכל התחומים , והדבר הכי חשוב ,הוא לא ישכח אותנו לאחר הבחירות ויהיה אפשר לדבר איתו ולשנות דברים במדינה. כמו מחירי הדלק והלחם חשמל ומים..

 • קישור לתגובה ראשון, 09 דצמבר 2012 11:37 הוסף ע״י עדי אביר

  אריק,

  אמנון יצחק אינו רב. הוא מחזיר בתשובה בור, חשוך ואנטי-ציוני שאינו מבין דבר וחצי דבר בפיזיקה, ביולוגיה, היסטוריה, ארכיאולוגיה ושאר הנושאים בהם הוא אוהב לזלזל. האדם הזה מתפרנס יפה מהרס עתידם של צעירים תמימים שאינם מזהים את השקרים, הזיופים והחשיבה הלוגית הקלוקלת עליהם נשענים כל דבריו. הנערים הללו זונחים מסלול של לימודים, עבודה ושירות צבאי וחלקם לפחות הופכים לשונאי המדינה שמטילים את יהבם על האל והקופה הציבורית. אמנון יצחק וחבריו תורמים להתחרדות הקשה שפוקדת אותנו, מרחיבים את השסע בעם ומחלישים את חוסנה של המדינה הזאת ואני, משועמם או לא, אעשה כל שביכולתי על מנת לחשוף את פרצופם האמיתי ולהזהיר בני נוער מפני האסון שהמחב"תים הללו מנסים להמיט עליהם.

  אני בטוח שאמנון יצחק לעולם לא יתייצב לדיון פתוח עימי, כשם שהוא לעולם לא יסכים להתעמת עם אף אדם אחר שנהנה מידע אמיתי ואינו קונה את הבדיות של הרבנים. אני מתנחם בכך שאנשים כמוך קוראים את הדברים ואחדים מהם אפילו מתחילים להרהר בדבריי ולפתח לעצמם גרעין של ספק.

  ממרום נערותך אתה יודע לקבוע שאני מתנהג כמו תינוק מגודל או ילד בגיל ההתבגרות אבל אם היית קורא את המאמר 'אודות והקדמות' היית מגלה שאני לא רק יותר מבוגר מאמנון יצחק אלא שבניגוד אליו אני גם בוגר ישיבה וגם בעל תואר אקדמאי במתמטיקה וסטטיסטיקה. בימי חלדי הספקתי לשרת כקצין בצבא, להקים חברה שסיפקה תעסוקה לעשרות רבות של אנשים ולהעמיק את ידיעותיי במגוון רחב של תחומים. איני חושב שעימות איתי יגרע מכבודו של אף אדם שאוהב להתהדר בזקן ושמלה ולהפריח סיסמאות חסרות כל בסיס או שחר.

  אם באמת קראת כמה מהמאמרים שלי ואם אתה באמת מבין אותם בצורה שמאפשרת לך לקבוע שאני תת-רמה אז אנא - בחר את המאמרים שנראים לך רדודים במיוחד ונסה להפריך את הכתוב בהם. לא על ידי שפיטות חד-משמעיות, שהרי איש לא הסמיך אותך לקבוע מהי ה'רמה' ומהי ה'תת-רמה', אלא בעזרת מקורות סותרים. אני מרבה להפנות לארון הספרים היהודי ואת תת-רמתי תוכל להוכיח רק באמצעות מקורות קדומים (תנ"ך, תלמודים, מדרשים, וכתבי ראשונים) שמפריכים את הדברים שאני כתבתי. אז קדימה, הפשל את שרווליך, חשוף את פרצופי האמיתי והראה לכל העולם שדברי נובעים מבעיות רגשיות ולא מתוך ידע והבנה. מצידי אתה יכול לבקש סיוע גם מאמנון יצחק.

  בברכה,

  עדי אביר

 • קישור לתגובה ראשון, 09 דצמבר 2012 01:45 הוסף ע״י אריק

  קראתי כמה מהמאמרים שלך ,ואתה פשוט תת רמה ! ואני בטוח שזה הגיע מהרבהה שיעמם! מה חסר לך בחיים שאתה מתנכל לאנשים אחרים , הרב אמנון לא מכיר אותך ,כמו שאף אחד לא מכיר אותך ,אתה חושב שאם פתחת אחר בוורדפוס ותכתוב כמה מאמרים אז הרב יגיע אליך ? מה נראה לך ?אתה מדומיין ,באמת שתהיה בריא, אולי תלך לפסיכולוג ותגיד לו שיש לך בעיות רגשיות, בצורה מוגזמת , אתה מתנהג כמו תינוק מגודל ? (בן כמה אתה.. ) אתה מתנהג כמו ילד בגיל ההתבגרות.

התגובות האחרונות