Skip to content

1VSDAT

Open menu
שבת, 01 יוני 2013 20:49

האמת חושפת את ראשה המכוער

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
חיילים חרדים: "מפחדים לצאת החוצה עם מדים" 
 
בחדרי חרדים, 8.5.13
 
 
עשרות חיילים חרדים המשרתים במסלול שח"ר, פנו וביקשו ממפקדיהם לפטור אותם מלבישת מדים מחוץ לבסיס הצבאי בו הם משרתים, כך מדווח אתר Ynet. הנימוק לבקשה היא קריאות בוז ואיומים מצד תושבים חרדים בשכונות מגוריהם. בצה"ל החליטו, למרות הבקשות, לחייב את החיילים להיות עם מדים, כמו כל חייל. באגף כוח אדם בצה"ל (אכ"א) ישנה ועדה המורכבת מנציגי המגזר החרדי, ובראשה עומדים ראשי פרויקט גיוס החרדים לצה"ל. הוועדה מתכנסת כל ארבעה חודשים, וביכולתה לפטור חיילים ממדים, עד כה, מדווח ynet מספר הבקשות לפטור ממדים עמד על כ-60, אך אושרו פחות מ-20.
 
לפי טענות החיילים, הם סובלים מהצקות וקריאות גנאי, מנהלי תלמודי תורה אינם מקבלים ילדים שאביהם משרת בצה"ל, וצעירים יורקים עליהם ומאיימים עליהם. חייל חרדי המשרת בשח"ר סיפר גם הוא ל'בחדרי חרדים': 'אני מתגורר בשכונה ירושלמית, ויום יום סובל מהצקות וקריאות גנאי. בניגוד למה שנטען, הדבר אינו קשור דווקא לדיונים על נושא הגיוס, שכן חברים מספרים לי שהם נקלעו לתקריות בלתי נעימות גם לפני שנה. אך ללא ספק בחודשים האחרונים זה החמיר ... התופעה אינה מייצגת את כלל הציבור החרדי אלא פלגים קיצוניים, אך אני לא מבין את ההנהגה החרדית שמאפשרת תופעות חמורות כל כך המחזקות את טענות רודפינו שחרדים שונאים את המדינה. אני גם לא מבין את שלטונות המדינה שמגלים חוסר אחריות ומאפשרים הסתה חמורה נגד חיילים ונגד צה"ל'. עם זאת צה"ל אינו מאשר אי לבישת מדים, אלא במקרים חריגים מאוד.
 
החייל החרדי אינו מבין מדוע ההנהגה החרדית מאפשרת תופעות חמורות כל כך. אני מקווה שכשהוא יתבגר הוא יבין מדוע הרבנים תאבי הכח והשררה נלחמים בשיניהם נגד כל מגע עם העולם הנאור שעלול לחשוף בפני הצעירים את האמיתות שהם כל כך רוצים להסתיר. עם זאת, גם אני, כמוהו, לא מבין את שלטונות המדינה 'שמגלים חוסר אחריות ומאפשרים הסתה חמורה נגד חיילים ונגד צה"ל'. מתי המדינה תתחיל להבין שהרבנים החרדים שונאים את המדינה הציונית ואת כל מה שהיא מייצגת ואם לא נילחם בהם היום הם עוד עלולים לקום עלינו ולכסות את כולנו במסך החושך שלהם. על קברניטינו ללמוד מהחרדים פתגם יפה – 'כל המרחם על אכזרים סופו שיתאכזר על רחמנים' ולהבין שבסופו של דבר לא אנו נהיה אלה שנתאכזר על הרחמנים – הרבנים החרדים הם אלו שיגיעו לשלטון ויתאכזרו על כולנו.
נקרא 19652 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

1 תגובה

  • קישור לתגובה ראשון, 02 יוני 2013 13:03 הוסף ע״י עדו

    לא יוצא לי לדבר הרבה עם אבא שלי על הסיבות שבגללן עזב את הדת אבל הצלחתי להוציא ממנו שזה נעוץ במלחמת השחרור. הוא היה אז ילד קטן וראה את הרב שלו נהרג לנגד עיניו. הוא לא אמר לי בדיוק מה קרה אבל שהבין שמשהו מאד לא בסדר אם במקום לצעוק לו 'ילד תתפוס מחסה' צועקים לו 'ילד תלמד תורה'. אז הוא הבין שיש משהו 'כפייתי' (ניסוח שלו) בדת והתחיל תהליך העזיבה שלו את הדת.
    איך זה קשור למאמר? אם התורה היא לא התשובה לכל, אם כאשר נופלים פגזים צריך לתפוס מחסה וכאשר יש מלחמה צריך לקחת נשק ולהילחם או אז מתערער משהו בסיסי בעולמם של החרדים. אם חייל דתי עושה משהו נכון וממלא צורך אמיתי אז אולי לימוד התורה איננו הכל בחיים ומותר לבטל תורה בשביל דברים נחוצים אחרים.
    יש מספיק אנשים דתיים שפויים שאין להם בעיה עם זה, הם יגידו בפה מלא שכן - חוץ מתורה יש עוד כמה דברים חשובים בעולם. אבל בשביל החברה החרדית (הכפייתית כניסוחו של אבי) ההכרה בכך שיש עוד משהו בעולם חוץ מהתורה ממוטטת את הבסיס לקיומה.

התגובות האחרונות