Skip to content

1VSDAT

Open menu
שלישי, 15 יולי 2014 19:52

שיחה מטרידה פותחת פתח להצלה וגאולה

דרג מאמר זה
(1 מדרג)
 
לא בכל יום נופלת בחלקי ההזדמנות למחוק את פשעיי, למרק את חטאיי ולהציל את נפשי מהגזירות והעונשים שעוד נכונו לי. למען האמת, אלמלא הטרדה טלפונית אפילו לא הייתי מעלה על דעתי שתשלום זעום בסך מאה ושמונים שקלים חדשים בלבד מסוגל להבטיח לי חיים חסרי דאגה ומכאוב ואולי אפילו חסינות מיסורי הנצח במעמקי השאול. השאלה היחידה שמטרידה אותי היא מדוע כל האדמו"רים, המרנים ושאר אנשי הדת המקצועיים בחרו בגישה המיושנת, המסובכת והמיותרת של לימוד תורה וקיום מצוות במקום לקפוץ על המציאה ולסגור עניין בעיסקה אחת מהירה ופשוטה? האם הם אינם מבינים שניתן להגיע בדיוק לאותן התוצאות באמצעות טכס קצר של 'פדיון נפש' שהאברכים מישיבת 'נזר ישראל' ישמחו לבצע עבורם תמורת 180 ₪ בלבד?
 
 
 
 
אך אליה וקוץ בה. מסתבר שהטקס ישיג את מטרתו רק אם מאה ושישים המטבעות הכסופים יגיעו לבסוף לידיהם של נזקקים אבל מהכרותי עם הנפשות הפועלות ברור לי לחלוטין שאותן המטבעות ישמשו גם בטכסים הבאים, שגם עבורם היזמים יגבו מאה ושמונים שקלים חדשים שבסופו של דבר יגיעו לחשבון הבנק שלהם.

בירור קצר העלה שטקס 'פדיון הנפש' אכן מסתמך על עומקים קבליים ולכן כמעט שאין ספק ביעילותו. המפקפקים מוזמנים לקרוא את לקט מדברי הרבנים שקיבצתי עבורם:
 
העיקרון של פדיון נפש, הוא על בסיס הפסוק צדקה תציל ממות, וכן הפסוק בדניאל פרק ד פסוק כד` 'וחטאך בצדקה פרוק' שכל החטאים מתכפרים בצדקה ובכך ניצולים מדיני שמים. ישנם מקובלים יראי שמיים אשר באו בסוד ה` ומבינים את סוד הענין עפ"י ספרי המקובלים כמה צדקה ליתן, על כל חטא. (אתר הידברות)
 
רק רב מקובל יכול לעשות "פדיון נפש". הוא עושה זאת עם 160 מטבעות כסף (גימטריא צלם), מתפלל נוסח מיוחד, עם כוונות הרש"ש על פי הקבלה. תענית אינה תחליף לפדיון נפש. (אתר הידברות)
 
פדיון נפש, ידוע לחכמי הקבלה, במקרה ובא לפניהם מקרה קשה של חולה במחלה מסוכנת, וכדומה, מפרישים לצדקה סכום מסויים [מאה ושישים מטבעות, ויש כמה אופנים לפדיון], ומעבירים את הסכום לצדקה, וככה פודים את נפשו של זה שעשו עליו את הפדיון מהגזירה הקשה שנגזרה עליו. (אתר הידברות)
 
לכל אדם ישנה מעטפת רוחנית המגינה ושומרת עליו, הנקראת "הילה". אם מעטפת זו נפגמה, על ידי כוחות הטומאה, הנקראת "קליפות" בלשון הקבלה, אדם יכול לסבול ח"ו. הפדיון נפש משלים את המעטפת הרוחנית שנפגמה, ומשלימה את ה"צלם" [הילה]. כמובן, שהפדיון מועיל בצירוף תשובה ושיפור המעשים. (אתר הידברות)
 
ידוע בספרי הקבלה אחד התיקונים הגדולים ביותר לבטל מהאדם את הגזרות לפתוח את המזל שלו לבריאות לרפואה להצלחה, זה פדיון נפש. היתרון בתיקון הזה שהוא לא דבר ספציפי אלא הוא על כל גופו של האדם מכף רגל ועד ראש. היו אנשים אצלי שעשיתי להם פדיון נפש על דבר מסוים ואחר כך באו וסיפרו לי שזה עבד גם על שאר דברים שעוד יותר קשים שהם לא סיפרו לי עליהם כלל. פדיון נפש הינו תיקון לבטל גזרות לברכה להצלחה לפרנסה עקרות זוגיות כל הענייניים של האדם. וכמו שידוע ומפורסם שבאים אלי אנשים מכל הארץ לכל סוגי הבעיות וממש בלי עין הרע רואים ניסים ונפלאות פלאי פלאים. לוקחים מאה שישים מטבעות כסף. אני מדגיש צבע כסף דווקא שקל. למה דווקא שקלים, ידוע לפי הקבלה שצבע כסף היינו רחמים, זהב זה דין. למשל אדם קונה רכב יקנה בצבע כסף אחר כך לבן ירוק צהוב כחול אדום. עכשיו אדום ושחור זה צבעים של דין ולא כדאי. וידוע שעשר אגורות וחצי שקל הם בצבע זהב לכן לוקחים מטבע של שקל שצבעו כסף שמהותו רחמים ועם זה עושים את הפדיון. לוקחים את המטבעות וסופרים, יש בזה כוונות קדושים, שמות קדושים, תפילה מיוחדת, תהילים, תהליך ארוך, ועושים את זה דווקא בבוקר שזה זמן של רחמים לא בצהריים ולא בלילה רק בבוקר אחרי התפילה או באשמורת הבוקר זה הזמנים הכי טובים לפדיון הנפש. (הרב דניאל זר)
 
בכל הדורות לאורך ההיסטוריה, היו עורכים הצדיקים המקובלים וגדולי הדור "פדיון נפש" לטובת יהודים שנקלעו לא עלינו לצרה או מצוקה. מהותו של פדיון הנפש למעשה הוא העברת הקללה, הקפידה או המזל הרע מהאדם אל הכסף הנתרם לצדקה, על פי הקבלה, יש בכוחו של הצדיק או העמל בתורה להעביר את רוע הגזירה שנגזרה על אדם, אל הכסף שתרם ובכך לשנות את הגזירה ולהמתיק את הדין. רבים וטובים השתמשו בסגולה נפלאה זאת ונושעו בסיעתא דשמיא. כמובן שבמקביל לטקס, מוטל על האדם להתפלל ולהתחזק בעצמו, כך גם הכסף שנותן עבור פדיון הנפש הולך לצדקה וזה בפני עצמו נחשב מצווה חשובה ועצומה, אשר עומדת לזכותו של מבקש הישועה. (ארגון 'חסדי נעמי')
 
נותנים כסף לצדקה, ומקבל הכסף, העושה את הפדיון יניח את ידיו על הכסף ויאמר:
מעות ואת היקום אשר ברגליהם. צדק יקראהו לרגלו. צדק מלכותא קדישא. דינא דמלכותא דינא. שורש הדינין בינה. אני בינה לי גבורה. אין הדין נמתק אלא בשורשו. שלשה ידיים בבינה: יד הגדולה, יד החזקה, יד הרמה. ג' פעמים יד גימטריא שם של מ"ב. מ"ב שביצירה שם של אנא בכח. מ"ב שבבריאה שני פעמים אקי"ק. מ"ב שבאצילות הוי"ה פשוט במלאו ומילוי דמילוי.
יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיך שֶׁיֻמְתְּקוּ הַדִּינִים וְהַגְּבוּרוֹת הַקָּשׁוֹת מֵעַל (ויאמר את שם הנצרך או הנצרכת לפדיון ושם אמו\ה: פלוני\ת בן\בת פלונית) עַל יְדֵי פֶּלֶא עֶלְיוֹן שֶׁהוּא חֲסָדִים גְּדוֹלִים וְרַחֲמִים גְּמוּרִים וּפְשׁוּטִים שֶׁאֵין בּוֹ תַעֲרֹבֶת דִּין כְּלָל אָמֵן. (מאגר סדור התפילה)
 
פדיון נפש נהגו לעשות אנשים בעלי בעיות שונות: זיווג, פרנסה, שלום בית, פריון וכדומה. גם אדם שמרגיש מועקה כזו או אחרת יכול לעשות פדיון נפש, ובכלל, שמעתי על אנשים שעושים לעצמם כל ראש חדש פדיון נפש, להזיק- זה לא מזיק. מהו פדיון נפש? כפשוטו כן הוא, פודים את הנפש, כלומר אם חלילה נגזרה גזרה על האדם- האדם פודה את נפשו על כסף שילך לצדקה. אין חובה להיות נוכח. פדיון נפש הנערך בישיבת כסא רחמים יש בו שתי מעלות, האחת- השמות הנשלחים לפדיון מתברכים מפי מרן ראש הישיבה שליט''א, השנית- בכסף שתורם זוכה להחזיק תלמידי חכמים העוסקים בתורה, והרי ידוע ''תורה מגנא ומצלא''.
נ.ב ניתן לשלוח פדיון נפש, כאן באתר- בעמוד התרומות, ישנה אפשרות ל''פדיון נפש''. (
'ישיבת כסא רחמים')
 
תיקון פדיון נפש הינו פעולה המקבילה למצוות הכפרות העושים ביום כיפור והינו אחד הדברים החשובים ביהדות. כאשר לאדם "יש עליו קטרוגים" כגון עקרות, חולי, בעיות פרנסה עיקובים בזיווג, בעיות שלום בית, בעיות עין הרע וכדומה, עליו לבצע תיקון פדיון נפש, על מנת שיומתקו הדינים. משמעות התיקון היא לפדות את נפש האדם מהגזרה בה הוא מצוי בעזרת תפילות מיוחדות הנאמרות על ידי הרב מאמו שליט"א, העורך בעצמו תפילות אלו. (אתר הרב רפאל מאמו שליט"א)
 
כל יהודי נקלע בחייו לא עלינו לשעה קשה, שעה של התמודדות עם קושי כלכלי בפרנסה, קושי במציאת זיווג, הציפייה להיפקד ולהתברך בזש"ק, בעיות בשלום בית, בעיות בריאות או מחלות קשות רח"ל. מי יכול לומר שמצבו תמיד רק טוב? מה היא הדרך המקובלת והמסורה לנו מדורי דורות ליציאה מאפילה לאורה, מצרה גדולה לישועה? ותשובה ותפילה וצדקה מעבירים את רוע הגזירה. פדיון נפש, הידוע כמסוגל לפעול ישועות מעל לדרך הטבע בזכות הצדקה המעוברת ע"י הצדיק למשפחות מיוחדות שרעבות ללחם ממש יחד עם תפילתו הזכה והזכרת שמות קדושים, ממתיקים את רוע הגזירה ומסוגלים לישועה מיידית כהרף עין. הגאון הצדיק אשר רבים נושעו מברכותיו, הרב דוד חיים שטרן שליט"א, כבר נודע ברבים בזכות תפילותיו ברכותיו וסגולותיו, הפועלים ישועות ונפלאות בקרב הארץ, עורך מדי שבוע בחצות הלילה שבין יום חמישי ושישי, פדיון נפש עבור תורמי קופת בית אברהם, עבורם עורך הרב פדיון נפש פרטי עבור כל אחד ואחד. ובזכות התשובה, הקבלה הקטנה אותה אומר הרב לשמור - על פי סגולתו וראייתו לתוך נפשו של המתברך. ובסייעתא דשמיא בזכות הצדקה לקות בית אברהם ותפילתו של הרב הצדיק, זוכים ורואים ניסים מופלאים. (אתר קופת הצדקה 'בית אברהם')
 
 
האם, לאחר העדויות הללו עדיין קיים האויל שחושב שמאה ושמונים ₪ הם סכום מופרז מדי להשקיע בבריאות, זיווג, שלום בית, פרנסה, פריון וכדומה? האם ישנם עוד פתאים שמוכנים לסכן את עתידם ולוותר על טקסי 'פדיון הנפש' שרבנים מסורים וישרי דרך מוכנים לערוך עבורם?    
נקרא 2878 פעמים
Login to post comments

התגובות האחרונות