Skip to content

1VSDAT

Open menu
תומכי ואוהדי חב"ד
תומכי ואוהדי חב"ד
כתות זקוקות ללגיטימציה ולכן הן תמיד מבקשות את תמיכתם הפומבית של המפורסמים ובעלי ההשפעה. הלגיטימציה חשובה שבעתיים לכת ההזויה שסוגדת לרבי מליובאוויטש, שלשיטתה מעולם לא מת ונקבר, ולכן היא עושה כל מאמץ להפגין בפומבי את קשריה ההדוקים עם ראשי השלטון, ידוענים למיניהם ושאר מיני המפורסתמים שאינם מהססים לתרום את שמם לכת שפוסלת את הלגיטימיות של מדינת ישראל, שוללת את הדמוקרטיה, המדע ושלטון החוק החילוני ומטפחת את השנאה לחילונים, לשמאלנים, לנוצרים, לערבים ולכל מי שלא חושב בדיוק כמוה.
דרג מאמר זה
(5 מדרגים)
בטבלה שבהמשך ריכזתי את כל התגובות המעניינות לפוסט שה'צל' העלה לפייסבוק בו הוא  השתלח בי באופן אישי. לכבוד זה זכיתי לאחר שה'צל' נתקל בסרטון שהעליתי לרשת שנים קודם לכן בו צילמתי את המיסיונר החבדי שזיכה בהנחת תפילין בסניף של רשת שופרסל ואת מנהל הסניף מנסה להסביר מדוע הוא אינו מונע מהחבדניק לערוך הפגנות דתיות בתוך סניף שמשרת את כל האוכלוסייה. פוסט השטנה של ה'צל' זכה עד כה ל-4,475 שיתופים, 11,722 סימוני רגש ו-7,031 תגובות. להערכתי, התגובות לפוסט של הצל חושפות את החוליים הממאירים שמתפשטים בחברה הישראלים וראוי לתת בהם מבט.  
דרג מאמר זה
(8 מדרגים)
 
מאמר זה חושף את סיפורה העצוב של מדינה שלוקה בכל החוליים שרק הדת מסוגלת להמיט: בורות, קנאות, קיצוניות, שטחיות, שנאת הזר, האחר והחושב אחרת, הסתה, התלהמות, ניבולי פה וגסות רוח, נטיה לאלימות, התנהגות של עדר, אנשי דת שנבנים על בערותם של שפוטיהם ושלטון שלוקה באטימות, אדישות וקוצר רואי. לסיפור זה חמישה גיבורים ראשיים: מיסיונר משיחיסטי, אנוכי, דמגוג ימני, עדר מוסת והגורמים האחראיים. באמצעות חמשת הגיבורים הללו אנסה לצייר תמונת מצב של החברה הישראלית ואסביר מדוע לדעתי המדינה הזאת כבר מתנדנדת על פי תהום ומדוע דרושות מנות גדושות של לימודי חול כדי להצילה.      
דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
 
הרב יוסף יצחק אהרונוב חשוד בפלילים אבל זה לא מפריע לחברו הטוב, ראש הממשלה בנימין נתניהו, לעשות לו כבוד ולספק לו שפע של צילומים שמתעדים את התמיכה שקברניטי המדינה מעניקים לכת ההזויה ולעומד בראשה.
דרג מאמר זה
(2 מדרגים)
חב"ד אוהבת להתקשט בתמונות של אנשים חשובים ומשפיעים ולהתפאר בקשרים המיוחדים ששליחיה הצליחו ליצור עם ה אנשים הללו. לעיתים, ללא משים, הם גם מדליפים סודות שראוי היה להצניעם, למשל, שהרב אופן החבדי 'מפעיל מערכת של הפצת המעיינות ו"מבצעים" בבסיסי צה"ל במשך ימות השנה.'
דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
מדוע צה"ל מרשה למיסיונרים של חב"ד לפעול בתוך מחנותיו? לאחר מחשבה ארוכה הגעתי למסקנה שגם חב"ד וגם ראש הממשלה ושר הביטחון מעוניינים להעמיק את הבורות, לשלול מהצעירים את יכולתם לקבל החלטות בצורה עצמאית, להרגילם לחשוב רק בסיסמאות, ללמדם לשנוא את האחר, הזר והשונה ולוודא שלשמאל לא תהייה שום דריסת רגל במדינה שמידי יום ביומו נעשית יותר ויותר ימנית וחרדית.  
דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
 
לחסידי חב"ד יש גישה ישירה לאוזנם של קברניטי המדינה והגיע הזמן לדרוש שהם ייהנו מיחס דומה לזה שניתן לכל שאר אזרחי המדינה - אפילו אם הם עזרו לבנימין נתניהו לנצח את הבחירות של שנת 1996.
דרג מאמר זה
(2 מדרגים)
חסידי חב"ד אינם כשאר אזרחי המדינה, ואפילו לא כשאר החרדים. הם יכולים להפיץ את תורתם בתוך מחנות צה"ל, משרדי הממשלה ולשכות הבכירים. הם רשאים להיפגש ולשוחח עם מקבלי ההחלטות ולהם מותר להעניק מתנות קטנות וחמודות לנבחרי ומשרתי הציבור. למרבה הבושה, חסידי חב"ד אינם מאמינים במתת בסתר והם אוהבים לתעד את הצלחותיהם ולפרסמם ברבים. כיוון שהאתרים של תנועת חב"ד הוצפו בתקופת חג הפסח בכתבות שמתארות את מעללי השליחים ובצילומים שלהם עם מקבלי ההחלטות החשובים במדינה, כתבתי ליועץ המשפטי לממשלה וביקשתי ממנו לפרסם קריטריונים מחייבים שיאפשרו גם לשאר הגופים והעמותות לקבל תשומת לב שווה מקברניטינו ומנהיגינו. אני עדיין ממתין לתשובה.
 
 
דרג מאמר זה
(2 מדרגים)
חסידות חב"ד אינה מתמחה בלמדנות מעמיקה ולא צעיריה הם אלו שיתבלטו בחידון הגמרא לנוער אבל אין שנייה לה בהרצת מבצעי פרסום ויחסי ציבור שמאפשרים לה לצבור את הכוח וההשפעה שהיא כה מטיבה לתרגם למשאבים כספיים, נכסי דלא ניידי וגישה חופשית לאוזניהם של מקבלי ההחלטות. במסגרת מסעי השיווק שהעסקונה החבדית נוהגת להריץ, נציגי החסידות נהגו לבקר בלשכות השרים, להעניק לכל אחד מהם חבילה של מצות שמורות, להטיח בהם את סיסמאותיו של הרבי ולבקש מהם לדגמן בצילומי הפרסומת שבהמשך יציפו את אתרי האינטרנט של חב"ד. השנה, אולי בעקבות הפניות שלי ואולי לא, פחות שרים בחרו לתרום את לשכותיהם לביקורים המתוקשרים של החבדניקים נושאי המצות השמורות ואני מקווה שבהדרגה ניתן יהיה להפריד בין הממשל לכת שיודעת להפעילו במומחיות כה רבה ולהרחיק את העסקונה החבדית מהמשאבים, הקשרים והדלתות הפתוחות שהממשלה והעיריות כה אוהבות להעמיד לרשותם.
 
דרג מאמר זה
(3 מדרגים)
קבוצה של חב"דניקים, חרדים ומלחכי פּנכה דנה בדברי תורה בישיבה של ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת והגיעה למסקנה שיש לבקש ממשרד החינוך 'לשקול הטמעה במערכת החינוך כולה את מורשתו החינוכית של ר' שניאור זלמן מילאדי'. אין ספק שסיכום הישיבה נעם לחב"דניקים שנכחו באולם. למה לא, האם אנחנו היינו מתעצבים אם הועדה הייתה ממליצה להטמיע במערכת החינוך החב"דית את מורשתם של שפינוזה, איינשטיין, ביאליק? אך אל חשש, בעוד שאנו לעולם לא נצליח לחדור למבצרים החרדיים, נבחרינו ימשיכו לפתוח בפני המיסיונרים שלהם את השערים והללו יוסיפו לכבוש את מעוזינו ולאכול כל חלקה טובה שתימצא בהם.
 
 
דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
ההזויים עוזרים אחד לשני והפעם חבר הכנסת הדתי מוטי יוגב מחליט לעזור למיסיונרים של תנועת חב"ד החרדית.
דרג מאמר זה
(5 מדרגים)
יהורם גאון, ללא כל ידע או הבנה אך עם הרבה רצון לעזור לחבריו מ'קפה איינשטיין', החליט לנצל את הבמה שהרדיו הממלכתי מעמיד לרשותו ולהשוות את תושבי רמת אביב, שמתנגדים לחבדניקים שמנסים לפתות את ילדיהם, עם הנאצים שסירבו להכניס יהודים לחנויותיהם. מידי שבוע בשבוע מר גאון טורח להבליט את ראייתו הפשטנית ואת צדקנותו המתחסדת אבל הפעם הוא עבר את הגבול ועליו להתנצל בפני הנהלת קניון רמת אביב ובפני כל תושבי השכונה על שהוציא את דיבתם רעה.
 
 
דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
חברי מועצת העיר תל אביב- יפו, שמשתייכים לסיעתו של ראש העיר שלנו, מר רון חולדאי, שלחו לשאר חברי מועצת העיר הזמנה ל'ישיבה חגיגית ומיוחדת', שתיערך בבניין העיריה יחד עם שלוחי ורבני חב"ד בתל-אביב ושכונותיה, בה יציינו את יום הולדתו של 'המנהיג היהודי הגדול' הרבי מליובאוויטש זצ"ל. התרפסותם של נבחרי הציבור שלנו הביאה עליהם את תגובתה של עמותת תושבי רמת אביב אליה הייתי רוצה להוסיף תזכורת משלי: בעוד מספר חודשים נידרש לבחור מועצה וראש עיר לתל אביב – יפו. על כולנו לזכור היטב מי ממשרתי הציבור המכהנים היום מגבה את התנועה האנטי-ציונית ואנטי-דמוקרטית ששמה לה למטרה לשדל צעירים חילוניים לנטוש את מעגל ההשכלה, העבודה והשירות ולהצטרף לכת שמתמקדת בפעילות מיסיונרית ובניסיונות חוזרים ונשנים להשתלט לא רק על נפשות אלא גם על נכסים ושטחי קרקע. כת חב"ד גורמת נזקים חמורים לעירנו ולמשפחותינו וחובה עלינו לנצל את יום הבחירות בכדי לסגור חשבון עם כל הפוליטיקאים שתומכים בה.
 
 
 
דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
בל"ג בעומר הקודם חב"ד עשתה שימוש בשם ובלוגו של העירייה במודעות שמזמינות את צעירי השכונה לאחת המלכודות המיסיונריות שלה. בעקבות שאלתי, העירייה הודיעה לי שלחב"ד לא ניתן אישור להשתמש בשם ובלוגו והשימוש הפיראטי הועבר לשירות המשפטי של העירייה. שנה מאוחר יותר, חב"ד פרסה מודעות שמזמינות את התמימים לאירוע המיסיונרי של שנת 2016. הלוגו ששוב קישט את ראש המודעה מוכיח שכאשר ראש העיר נוהג לחגוג עם חב"ד, פקידיו לא באמת ירצו להתעמת עם כת פולחן האישיות של הרבי מליובאוויטש והם יעדיפו להתעלם מעבירות חוזרות ונשנות של גברתני הבת.
 
דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
חב"ד, במודעות שמזמינות את צעירי השכונה לאחת המלכודות המיסיונריות שלה, עשתה שימוש בשם ובלוגו של עיריית תל אביב. פניתי לעירייה בבקשה לדעת אם היא משתפת פעולה עם הפעילות המיסיונרית הזאת אבל מסתבר שהעירייה אינה אוהבת לספק מידע לתושבי העיר, ובמיוחד אם המידע המבוקש עלול להביך אותה. במקום להתייחס לפנייתי כמתחייב מחוק חופש המידע, הממונה על החוק הזה הגדיר את מכתבי כפנייה שגרתית ליחידה לפניות הציבור, אליה העירייה רשאית להתייחס כראות עיניה. תשובה רצינית קיבלתי רק לאחר שערבתי את היחידה הארצית לחופש המידע במשרד המשפטים ואז הסתבר לי שחב"ד עשתה שימוש לרעה בשם ובלוגו של העירייה והציגה מצג שווא שמטעה את הציבור.
דרג מאמר זה
(1 מדרג)
לאור העובדה שתנועת חב"ד, כמו כל יתר התנועות המיסיונריות שמנסות לשנות את צביונה של תל אביב בכלל ורמת אביב בפרט, נהנית לא רק מגישה אוהדת אלא גם מתמיכות כספיות של עיריית תל אביב יפו כתבתי למר רון חולדאי, ראש העיר בה אני מתגורר, את המכתב הפתוח הבא: 
 
 
דרג מאמר זה
(2 מדרגים)
אירוע קטן וזניח שהתרחש בקפה איינשטיין בקניון רמת אביב מלמד באיזו קלות ניתן לשכנע אנשים, ובכללם גם שר במדינת ישראל, לשתף פעולה עם כת הזויה שמאמינה במשיחיותו, מלכותו והמשך חייו של הרבי מליובאוויטש. תנועת חב"ד בכלל, והמשיחיסטים בפרט, שואפים למוטט את המדינה הציונית והדמוקרטית ולקומם במקומה את מדינת ההלכה שתחזיר אותנו עמוק אל תוך ימי הביניים אבל זה לא מפריע לחילונים וציוניים רבים להניח תפילין במחיצת המיסיונרים החב"דיים ועל ידי כך להעניק לתנועתם את חותם ההכשר והלגיטימציה להם היא כה זקוקה.
 
 
דרג מאמר זה
(1 מדרג)
אני מרגיש חובה להתנצל בפני כל הקוראים שהולכתי שולל. באחד ממאמרי הקודמים כתבתי: 'השר אהרונוביץ תמיד נחשב בעיני לאדם ישר והגון ואני בטוח שאם הוא היה מודע למצב הוא לעולם לא היה מסכים ... להעניק הכרה לכת המשיחיסטית שמייחלת לכיליונה של הישות הציונית בה הוא מכהן כשר'. מסתבר שטעיתי. השר אהרונוביץ יודע בדיוק עם מי יש לו עסק אבל בכל יום שישי, סביב השעה אחת וחצי בצהרים, הוא מפגין בפרהסיה את תמיכתו בכת האנטי-ציונית והאנטי-דמוקרטית שסוגדת לדמותו של הרבי מליובאוויטש. השר אהרונוביץ, נציגה של מפלגת 'ישראל ביתנו' שחרתה על דגלה את המאבק בהתחרדות האנטי-ציונית, החליט לזלזל בפומבי באוכלוסייה השפויה ולהעניק לגיטימציה לכת שחותרת תחת אושיותיה של מדינת ישראל. הגיע הזמן שהציבור יתחיל לזלזל גם בו.
 
 
דרג מאמר זה
(5 מדרגים)
רשת שופרסל מתייחסת בסלחנות למיסיונרים של כת חב"ד ומרשה להם לשוטט בסניפיה ולפנות לקונים בהצעה להניח תפילין. פניותי בכתב ובעל פה, חלקן מתועדות בסרטונים שהועלו ליו-טיוב, לא זכו לכל מענה והמיסיונרים שיוצאים מישיבתו של הרב יוסי גינזבורג ממשיכים להפגין נוכחות ולקבוע עובדות בשטח. אני חושב שהגיע הזמן להפעיל קצת לחץ ציבורי על רשת השופרסל ולבקש מהם להפסיק לסייע לכת הקיצונית ששמה לה למטרה לשנות את צביונה הפלורליסטי של שכונת רמת אביב, ולכן כתבתי למנכ"ל הרשת, מר אפי רוזנהויז, את המכתב הפתוח הבא:
 
 
דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
יהורם גאון השתמש בבמה שהרדיו הממלכתי מעמיד לרשותו בכדי לעזור לידידיו מקפה איינשטיין להכפיש את הנהלת קניון רמת אביב, עימה הם נמצאים בסכסוך עסקי. תוך כדי כך הוא גם טרח להשוות את הנהלת הקניון ואת תושבי רמת אביב עם הנאצים גרמניה של 1939. כתגובה, עמותת תושבי רמת אביב הוציאה הודעה לעיתונות. אני הייתי רוצה להוסיף לכך פניה לרשות השידור לבחון אם ראוי להקצות תוכנית לאדם שמנצל אותה להסתה והשמצה.
 
 
 

התגובות האחרונות