Skip to content

1VSDAT

Open menu
שלישי, 24 מרס 2015 19:43

הרמטכ"ל גדי אייזנקוט מתחיל ברגל ימין (מעודכן)

דרג מאמר זה
(2 מדרגים)
חב"ד אוהבת להתקשט בתמונות של אנשים חשובים ומשפיעים ולהתפאר בקשרים המיוחדים ששליחיה הצליחו ליצור עם ה אנשים הללו. לעיתים, ללא משים, הם גם מדליפים סודות שראוי היה להצניעם, למשל, שהרב אופן החבדי 'מפעיל מערכת של הפצת המעיינות ו"מבצעים" בבסיסי צה"ל במשך ימות השנה.'
 
הרמטכ"ל החדש במחיצתו של הרב שאחראי על הפצת המעיינות בבסיסי צה"ל
 
שטורעם.נט, 16.2.15
 
 
 
 
יש לי אמון מלא ברמטכ"ל החדש ואני מאחל לו הצלחה מלאה בתפקידו. עם זאת, קצת חבל לי שהוא החליט, כבר ביומו הראשון, לדגמן בתמונת פרסומת של חב"ד. אני מקווה שמעתה הוא יבין שהגיבורים הראשיים בכתבות החבדיות הם תמיד אנשי החסידות וכל האחרים הם רק התפאורה שמבליטה את חשיבותם של ה'שלוחים' שהצליחו להתברג לתוך המוסדות הממלכתים ולהתידד עם ראשיהם.

בהזדמנות זאת ראוי גם לשאול לגבי מובנם של הדברים הבאים:

'מי שליווה אותו ביומו הראשון בתפקיד היה הרב מנחם מענדל אופן, חסיד חב"ד השומר על קשרי ידידות קרובה עם אייזנקוט.
בתמונהנראההרבאופן, שמפעיל מערכת של הפצת המעיינות ו'מבצעים' בבסיסי צה"ל במשך ימות השנה לצד פעילות מיוחדת עם צמרת הפיקוד של צה"ל במסגרתארגון 'אור לחייל', מניח תפילין עם הרמטכ"ל החדש.'

מה זאת מערכת הפצת המעיינות ומבצעים בבסיסי צה"ל? האם המעיינות הללו מופצים על דעתם של רשויות צה"ל? האם הרשויות הללו מבינים שמדובר בפעילות מיסיונרית שמטרתה היחידה היא 'קרוב חיילים' לחסידות שאינה מכירה בסמכותה של מדינת ישראל הציונית? האם, כמשתמע מההתרברבות, חב"ד אמנם רשאי לקיים את הפעילות המיסיונרית שלה גם בתוך בסיסי צה"ל?

את השאלות הללו בכוונתי להציג גם לרשויות הצבא וכשאקבל תשובה אמהר להעלותה לאתר.
 
 
בהמשך שלחתי לראש המטה הכללי את המכתב הבא:
 
30.3.15
 
לכבוד
ראש המטה הכללי
רב אלוף גדי אייזנקוט
צבא ההגנה לישראל
לשכת ראש המטה הכללי
מזכירות הפיקוד העליון
באמצעות פקס מספר 03-5698296
 
רב אלוף אייזנקוט הנכבד,

הנדון: ידיעה ותמונה באתר החבדי שטורעם.נט
 
 
באתר שטורעם.נט הופיעה בתאריך 16.2.2015 (כ"ז בשבט תשע"ה) ידיעה האומרת:
 
הרב מ"מ אופן ב'מבצע תפילין' עם הרמטכ"ל החדש

הרמטכ"ל ה-21 של צבא הגנה לישראל, רב אלוף גדי אייזנקוט נכנס היום לתפקידו, לאחר הטקס בקריה בתל אביב, בעבר שימש בין היתר כמפקד חטיבת כרמלי, כמפקד חטיבת גולני, כמפקד עוצבת נתיב האש, כמפקד אוגדת איו"ש, כראש אמ"ץ, כמפקד פיקוד הצפון וכסגן הרמטכ"ל
מי שליווה אותו ביומו הראשון בתפקיד היה הרב מנחם מענדל אופן, חסיד חב"ד השומר על קשרי ידידות קרובה עם אייזנקוט בתמונה נראה הרב אופן, שמפעיל מערכת של הפצת המעיינות ו'מבצעים' בבסיסי צה"ל במשך ימות השנה לצד פעילות מיוחדת עם צמרת הפיקוד של צה"ל במסגרת ארגון 'אור לחייל', מניח תפילין עם הרמטכ"ל החדש.
 
הידיעה הזאת מטרידה מאד ממספר בחינות:
 
1.
חב"ד אינה נמצאת בקונסנזוס הלאומי ורבים רואים בה כת מיסיונרית ששואפת להפיץ את פולחן האישיות של הרבי מליובאוויטש. הנחות התפילין הפומביות ו/או המתוקשרות הפכו לסימן ההכר של הפעילות המיסיונרית שחב"ד מנהלת. העובדה שביומך הראשון בתפקיד ליווה אותך רב חבדי, עימו אף הצטלמת מניח תפילין, והצילום מצא את דרכו לאתרי חב"ד, היא בהחלט מדאיגה.
 
2.
הידיעה באתר שטורעם.נט מתארת את הרב אופן כמי "שמפעיל מערכת של הפצת המעיינות ו'מבצעים' בבסיסי צה"ל במשך ימות השנה". האם אכן קיימת מערכת שמפיצה את התעמולה החבדית במחנות צה"ל במשך ימות השנה? האם לחב"ד יש גישה למחנות שסגורים בפני כל אחד אחר?
 
3.
בכתבה הרב אופן מוצג כמי שעורך "פעילות מיוחדת עם צמרת הפיקוד של צה"ל במסגרת ארגון 'אור לחייל'". באתר חב"דפדיה של חסידות חב"ד נכתב על ארגון 'אור לחייל': 
 
 
'אור לחייל מסייע ומעודד את החיילים. מידי פעם מגיע צוות לבסיס צה"לי ועורך ערב עם החיילים הכולל בדרך כלל דברי התעוררות וכיבוד קל, או "על האש." העמותה מחלקת תפיליןלכל חייל שמתחייב להניחם בכל יום. כמו כן קודם חג הפסחמחולקים עשרות סטים של שלישיות מצות. וכן בשאר החגים נערכים פעילויות עם החיילים. העמותה מוציאה עלון מפעם לפעם, בו נסקרים פעולותיה, בתקופה האחרונה.'
 
 
עלון 'אור לחייל', שאת אחד מגליונותיו מצאתי ברשת, הוא שופר שמהלל, משבח ומפאר את הרבי מליובאוויטש. אתר חב"דפדיה מציין ש'העמותה אינה פועלת בשם חב"ד' אבל גם ללא המעורבות הישירה של חב"ד, ארגון 'אור לחייל' מקדם את כל מטרותיה של החסידות. לאור זאת עולה השאלה אם 'צמרת הפיקוד של צה"ל' אכן פועלת בשיתוף פעולה עם הרב החבדי להפצת תורתה של חב"ד בבסיסיה? כלומר, האם צמרת הפיקוד של צבא ההגנה לישראל פועלת בצורה אקטיבית להחזרתם בתשובה של חיילי צה"ל ומעודדת את הפיכתם לחרדים בכלל וחסידי חב"ד בפרט?     
 
4.
רבים במדינה הזאת חוששים מאד מתהליך ההתחרדות שעובר עלינו ועל אחת כמה וכמה מחשיפתם של חיילי צה"ל למחזירים בתשובה חרדיים שמצליחים בתואנות מתואנות שונות להשפיע על צעירים שאינם זוכים לשמוע במקביל גם דעות הומניסטיות, ליברליות ואתיאיסטיות. אני מאד מקווה שמפקדי צבא העם אינם מסייעים לתהליך זה. 
 
אודה לך על התייחסותיך לדבריי ועל הצעדים שתנקוט כדי להבטיח שהמחזירים בתשובה של חב"ד לא יוכלו לפנות לחיילים בתוך בסיסי צה"ל ושתנועת חב"ד לא תנצל את 'קשרי הידידות הקרובה' בינך לבין הרב אופן כדי לגרום לך להפגין תמיכה מתוקשרת בחסידות אנטי-ציונית שרבים מחסידיה אינם מכירים בלגיטימיות של מדינת ישראל ומתעקשים לכנותה בשם 'מדינת ארץ ישראל'.   
 
בברכה,
 
עדי אביר
 
 
שבועיים מאוחר יותר קיבלתי תשובה מראש מדור כנסת, ממשל וציבור בלשכת ראש המטה הכללי:
 
 
אני מבין מכך שפעילות ההדתה בצה"ל מתבצעת בחסות האגודה למען החיל ופנייתי הבאה תהייה לאגודה זאת. בינתיים אני ממליץ לכולם לעכב את תרומותיהם לאגודה למען החייל עד שזאת תרחיק מהחיילים את המיסיונרים של חב"ד ותתחיל לנצל את תרומותינו לטובת רווחתם הגשמית של החיילים ולא להעשרתם הרוחנית בתכנים שאינם מקובלים על רוב הציבור.
נקרא 3389 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

5 תגובות

 • קישור לתגובה ראשון, 17 מאי 2015 23:08 הוסף ע״י עדי אביר

  למאמר התווספו מכתב שלי לרמטכ"ל ותשובתה של רס"ן נועה הרפז-יוז, ראש מדור כנסת, ממשל וציבור בלשכת ראש המטה הכללי.

  במכתבה רס"ן הרפז-יוז כתבה: 'התמונה הנידונה בפנייתך אינה עדכנית והכיתוב המצורף לה מטעה. לאור זאת, פעלנו על מנת להסירה מהאתר הרלוונטי.'

  עד לרגע זה איש עדיין לא הסיר את התמונה מאתר שטורעם.נט.

  בנוסף כותבת רס"ן הרפז-יוז 'בנוגע לפעולות עמותת ״אור לחייל״ אעדכנך כי העמותה פועלת באופן סדור ובהתאם לנהלים והפקודות המחייבים בצה״ל ותרומתה מתבצעת באמצעות האגודה למען החייל.'

  עמותת 'אור לחייל' היא עמותה חבדית שעוסקת בפעילות מיסיונרית במחנות צה"ל וחבל שהנהלים והפקודות, לצד האגודה למען החייל, מסייעים לה לקדם את תהליך ההדתה וההחרדה של חיילי צה"ל.

  כפי שציינתי במאמר, אני ממליץ לכולם לעכב את תרומותיהם לאגודה למען החייל עד שיתברר מה האגודה הזאת עושה בכספנו.

  עדי אביר

 • קישור לתגובה ראשון, 29 מרס 2015 14:47 הוסף ע״י יצחק

  בהמשך לאדמיאל קוסמן.
  הרשימה התפרסמה במוסף הארץ "ספרים" בתאריך 27.3.15.

 • קישור לתגובה ראשון, 29 מרס 2015 13:33 הוסף ע״י יצחק

  אדמיאל קוסמן, שעיסוקו האקדמי הוא בתחום הדת, (ראה ויקיפידיה) פרסם רשימה קצרה במסגרת פרוייקט של ספרי נעורים שמתחיל כך: "הספר המפעים ביותר שקראתי בילדותי הוא "הלב"....." ומסתיים בכך: "הספר הזה גרם לי להבין שהיהדות של היום היא מחלת נפש קולקטיבית, ואין לה שום קשר לדת ולא לחיפוש האלוהי."
  אומנם הוא לא שולל את הדת ככלל, אולם אמירה חריפה זו נגד הדת השוררת בארצנו ראוי שתישמע.

 • קישור לתגובה רביעי, 25 מרס 2015 11:16 הוסף ע״י רון

  מילר,

  אם לא נוח לך אתה מוזמן לעזוב את הארץ עם כל אותם הבכיינים שטוענים שהפסדנו את המדינה למרוקאים לחרדים למתנחלים לחבדניקים ולכל שאר הפרימטיביים.
  חצרוני ודומיך רק חושפים את פרצופו האמיתי של החילוני האתאיסטי השמאלני היפה נפש

 • קישור לתגובה רביעי, 25 מרס 2015 09:05 הוסף ע״י ד"ר דוד מילר

  איזו בושה והעלבה לכל חייל ולכל ישראלי !!!
  מה הזבל עם הקפוטה שם כומתה שלנו (גולני שלי !!!!!) על התחת שלו ?!!
  לא, לי אין אמונה ברמטכ"ל כזה.

התגובות האחרונות