Skip to content

1VSDAT

Open menu
שבת, 21 מאי 2016 22:33

מדוע העירייה שוב מעלימה עיין מתעלולי חב"ד?

דרג מאמר זה
(0 מדרגים)
בל"ג בעומר הקודם חב"ד עשתה שימוש בשם ובלוגו של העירייה במודעות שמזמינות את צעירי השכונה לאחת המלכודות המיסיונריות שלה. בעקבות שאלתי, העירייה הודיעה לי שלחב"ד לא ניתן אישור להשתמש בשם ובלוגו והשימוש הפיראטי הועבר לשירות המשפטי של העירייה. שנה מאוחר יותר, חב"ד פרסה מודעות שמזמינות את התמימים לאירוע המיסיונרי של שנת 2016. הלוגו ששוב קישט את ראש המודעה מוכיח שכאשר ראש העיר נוהג לחגוג עם חב"ד, פקידיו לא באמת ירצו להתעמת עם כת פולחן האישיות של הרבי מליובאוויטש והם יעדיפו להתעלם מעבירות חוזרות ונשנות של גברתני הבת.
 
 
לפני שנה לערך, בתאריך 3.5.15, ראיתי מודעה שמזמינה את ילדי רמת אביב לאירוע מלהיב:
 
 
המודעה הבליטה את הפיתויים הרגילים: תהלוכה, כוכבי ילדים, הגרלת טיסה במצנח, פרסים והפתעות והצניעה את המטרה האמתית של החסידות האנטי-ציונית והמיסיונרית שעולם לא תבחל בשום תרגיל שעשוי ל'קרב' אליה את התמימים שאינם מסוגלים לזהות את הזאב שמסתתר בעור הכבש. המעורבות של חב"ד התבטאה רק באחד משלושת הלוגואים שבראש המודעה ובשתי סיסמאות חבדיות שהוצנעו בתחתיתה: 'יחי אדוננו מורנו ורבנו מלך המשיח לעולם ועד' ו-'באהבת ישראל נביא את הגואל'.

ראש אגודת חסידי חב"ד, וארגון צעירי אגודת חב"ד, שמפעיל את בתי חב"ד ברחבי המדינה, נמצא עתה בכלא לאחר שהורשע במעילה בכספי האגודות אותן הוא ניהל, העלמת מס ותשלומים בכסף 'שחור'. מעלליו של הרב אהרונוב מוכיחים שמעייניה האמתיים של חב"ד ממוקדים בגיוס שפוטים ותומכים נוספים שתרומותיהם, בסופו של דבר, יגיעו לכיסיהם של מנהיגיה. תאוות הבצע של ההנהגה ותמימותם של שטופי המוח שמקריבים את עתידם על מזבח סיסמאות הסרק של מנהיגיהם הציניים, מניעים פעילות מיסיונרית ענפה שגורמת לצעירים להצטרף לחסידות, לעבור שטיפת מוח ולהפוך לחברים בכת פולחן האישיות של הרבי מליובאוויטש שם הם ילמדו לשנוא את המדינה הציונית, הדמוקרטיה הישראלית, שלטון החוק, ההומניזם, הליברליזם, ההשכלה ובהכרח גם ערבים, נוצרים, חילוניים ושמאלנים.  
 
כיוון שהלוגו של עיריית תל-אביב – יפו קישט מודעה של חב"ד, ביקשתי מהעירייה הבהרות על התמיכה התמוהה באירוע בעל אופן מיסיונרי טהור. לאחר מאמץ רב קיבלתי מהעירייה את התשובה הבאה:
 
 
 

 

כך במפורש:

'נדגיש כי העירייה אינה שותפה לאירוע זה, ומדובר בשימוש אסור בלוגו העירייה ולעיתים גם בשם ועד השכונה שכביכול שותף לארגון וקיום אירועי חב"ד. נציין כי בעקבות שימוש אחר שנעשה על ידי חב"ד בפרסום מוסד חינוכי, העירייה העבירה לחב"ד אזהרה לפיה נאסר לעשות שימוש נוסף בשם העירייה ובלוגו. כמו כן ציון שם העירייה באירועי ל"ג בעומר הובא לידיעת השירות המשפטי בעירייה.'

פנטסטי. הנה תשובה לעניין שמבשרת את סופם של התרגילים המיסיונריים. שמחתי. השמחה פסקה כשראיתי היום את המודעה הבאה:

 

 
 
אותם שטיקים. אותה פעילות מיסיונרית, אותן סיסמאות סרק ואותו לוגו עירוני שמתנוסס בראש המודעה. העירייה אולי העבירה לחב"ד אזהרה אבל היא ללא ספק לוותה בקריצה. יש גם להניח שהנושא הובא לידיעת השירות המשפטי אבל איזו סיבה יש לשירות המשפטי להתעמת עם כת עימה ראש העיר, מר רון חולדאי, נוהג לחגוג בקומה ה-12 של בניין העירייה?   
 
 
 
טעיתי, עיוותי, השמטתי, סילפתי, שכחתי, הולכתי שולל, לא הבנתי או לא הצגתי תמונה מלאה? במנגנון התגובות שבהמשך תוכלו להעיר על המאמר, לחשוף את טעויותיי ולהוסיף כל מידע שנראה לכם חשוב או רלוונטי. אינכם חייבים להזדהות בשמכם האמיתי אבל אודה לכם אם תספקו כתובת מייל תקינה. את ההשמצות אבקש לשלוח לדף התגובות הכלליות. דעותיכם חשובות לי אז אנא הגיבו למאמר, דרגו אותו ועשו לייק לדף האתר בפייסבוק.
נקרא 2185 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות