Skip to content

1VSDAT

Open menu
שני, 23 מאי 2011 15:55

מכתב פתוח למנכ"ל רשת השופרסל

דרג מאמר זה
(5 מדרגים)
רשת שופרסל מתייחסת בסלחנות למיסיונרים של כת חב"ד ומרשה להם לשוטט בסניפיה ולפנות לקונים בהצעה להניח תפילין. פניותי בכתב ובעל פה, חלקן מתועדות בסרטונים שהועלו ליו-טיוב, לא זכו לכל מענה והמיסיונרים שיוצאים מישיבתו של הרב יוסי גינזבורג ממשיכים להפגין נוכחות ולקבוע עובדות בשטח. אני חושב שהגיע הזמן להפעיל קצת לחץ ציבורי על רשת השופרסל ולבקש מהם להפסיק לסייע לכת הקיצונית ששמה לה למטרה לשנות את צביונה הפלורליסטי של שכונת רמת אביב, ולכן כתבתי למנכ"ל הרשת, מר אפי רוזנהויז, את המכתב הפתוח הבא:
 
 
                      משולחנו של עדי אביר
                                          ת.ד 39050 תל-אביב 61390
                                      דואר אלקטרוני: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
                                                                                                    23.5.11
 
לכבוד
מר אפי רוזנהויז
מנכ"ל רשת שופרסל
רחוב שמוטקין 30
ראשון לציון 75363
באמצעות דואר רשום
 
 
 
מר רוזנהויז הנכבד,
 
 
 
הנדון: הפעילות המיסיונרית של כת חב"ד בסניפי שופרסל
 
 
 1.
בישיבת החוזרים בתשובה של חב"ד ברמת אביב פועלת כת משיחית קיצונית בראשותו של הרב יוסי גינזבורג. הכת הזאת מנסה להפיץ את פולחן האישיות של הרבי מליובאוויטש בו היא רואה את המלך המשיח שעתיד לגאול את עם ישראל ולמלוך עליו. ישיבת החוזרים בתשובה הוקמה ברמת אביב מתוך כוונה לשנות את צביונה של השכונה והמיסיונרים שהיא שולחת לרחובותינו פועלים להשגת לגיטימציה לתורתם הקיצונית, להחדרת ההכרה במשיחיותו של הרבי ולשידול בני נוער להצטרף לכת ולהפוך לשפוטיה. ישיבה זאת אינה קשורה לאגודת צעירי חב"ד שמפעילה את רשת בתי חב"ד בארץ ובעולם.
 2.
המיסיונרים של הרב גינזבורג מנסים להפגין נוכחות מוגברת ברחבי השכונה ולשם כך כל יום שישי בצהריים הם מציבים עמדות הנחת תפילין משני צידיו של קניון רמת אביב, ברחבות מסחריות וליד תיכון אליאנס. בנוסף הם גם מנסים להכנס לבתי עסק ולמוסדות ציבור ולהציע לנוכחים להניח בפרהסיה את התפילין שהם נושאים עימם. המשתתפים בטכסי הנחת התפילין מעניקים לגיטימציה ותמיכה לאנשי הכת ועוזרים להם להציג את עצמם כשומרי מסורת ישראל ואת כל מתנגדיהם כשונאי הדת ואולי אפילו כאנטישמים.
 3.
בעקבות פניות של תושבי השכונה נאסר על אנשי חב"ד לבצע פעילות מיסיונרית בתוך קניון רמת אביב, בבתי הדואר שבשכונה, בקמפוס של אוניברסיטת תל-אביב ובמספר רב של בתי עסק. אנשי הבטחון באתרים הללו למדו לזהות את חברי הכת ולמנוע את כניסתם כשהם רוצים להכנס לאתר על מנת לקיים פעילות מיסיונרית במקום פעילות לגיטימית.
 
 4.
בניגוד לרוב בתי העסק בשכונה, סניפי רשת שופרסל אינם אוסרים על אברכי ישיבתו של הרב גינזבורג לקיים פעילות מיסיונרית בסניפיהם. בעבר פניתי מספר פעמים למר אלברט חזן, מנהל סניף 'שופרסל שלי מילמן' ברחוב טאגור 38, וביקשתי ממנו לנהוג כקודמו בתפקיד ולמנוע את פעילותם של המיסיונרים החב"דיים בתוך סניפו. פניותי לא הניבו שום תוצאה והמיסיונרים המשיכו לפקוד את הסניף ולבקש מהקונים להניח תפילין.
 
 5.
בתאריך 8.1.11 נכסתי במקרה לסניף 'שופרסל שלי איינשטיין' ברחוב ברודצקי 15 וראיתי כיצד מיסיונר חב"די מנסה לשדל את קוני הסניף להניח תפילין. מייד פניתי למנהל הסניף, מר שי מוצפי, ושאלתי אותו מדוע הוא כופה על השומר לאפשר את כניסת המיסיונר למרות האיסור המפורש של הנהלת הקניון. מר מוצפי לא גילה שום רגישות לטענותי והוא אף טען שרק הוא, ולא הנהלת הקניון, מוסמך להחליט למי מותר להכנס לסניפו ולמי לא. בנוסף הוא הסביר לי שלכל אדם יש זכות להכנס לסניף ולכן הוא אינו יכול, ואינו רוצה, למנוע זכות זאת גם מהמיסיונר.
 
במקרה לגמרי נכח בסניף גם מנהל אזור תל-אביב, מר מוטי אלפרוביץ. לאחר שהוא שמע את טענותי הוא הבטיח לי, חרף התנגדותו הקולנית של מר מוצפי, שבעתיד תימנע כניסתם של מיסיונרים חב"דיים לכל סניפי השופרסל ברמת אביב. השיחה עם מנהל הסניף ועם מנהל האזור תועדה בסרטון שהועלה לערוץadiabir1  ביו-טיוב[א].
 6.
ארבעה ימים מאוחר יותר, בתאריך 12.1.11, נכנסתי לסניף שופרסל ברחוב טאגור, בו נהגתי לערוך את קניותי לפני שיחסם של מנהלי הסניפים גרם לי לעבור לרשת מתחרה. עם כניסתי פניתי למר אלברט חזן ושאלתי אותו אם מנהל האזור כבר דיבר איתו. מר חזן אישר שיש לו הנחיות למנוע את כניסתם של המיסיונרים החב"דיים והבטיח לי שהתופעה לא תישנה. הודתי לו ופניתי לקניותי רק בכדי להתקל במיסיונר שהניח לאנשים תפילין באמצע הסניף. חזרתי למנהל והא סתר את כל מה שאמר לי חמש דקות קודם לכן והעלה תירוצים מתירוצים שונים בנסיון להסביר מדוע הוא אינו עושה דבר למניעת הפעילות המיסיונרית בסניפו. הצלחתי להסריט חלק מהפעילות של המיסיונר ואת כל השיחה השניה שניהלתי עם מנהל הסניף. את הסרטון שצולם העלתי לערוץ adiabir1 ביו-טיוב[ב].
 
 7.
למחרת היום שלחתי למר מוטי אלפרוביץ, באמצעות שירות הלקוחות של חברת שופרסל, את המכתב שבנספח א'. על מכתב זה לא קיבלתי שום תשובה, הן ממר אלפרוביץ והן משירות הלקוחות.
 
 8.
בתאריך 7.2.11 נכנסתי לסניף ברחוב טאגור ושוב ראיתי את המיסיונר מסתובב בין הקונים. גם המקרה הזה צולם והועלה לערוץ adiabir1 ביו-טיוב[ג].
 
 9.
למותר לציין שאני עורך את קניותי בשעות אקראיות ומפגשי עם המיסיונרים הם בהכרח ספורדיים. עם זאת, נהגתי לשאול את אנשי הבטחון ואת עובדי החנות אם הסיורים המיסיונרים נפסקו ומכולם שמעתי שהחב"דניק שהופקד על הפגנות הנוכחות בסניפי שופרסל ממשיך לפקוד את הסניף באופן קבוע.
 
 10.
בתאריך 18.5.11 נכנסתי שוב לסניף שופרסל ברחוב טאגור. בכניסה לסניף, ליד איש הבטחון, ניצבו אופניו של המיסיונר ועליהם הדגל הגדול והצהוב שמסמל את ביאתו הקרובה של המשיח. החב"דניק כבר הספיק להגיע למחסני הסניף ושם ראיתי אותו מניח תפילין על שנים מהעובדים. בעיני אחד מהם לא מצאה חן העובדה שאני מצלם אותו והוא התנפל עלי וניסה להוציא את המצלמה מידי. לבקשתה של סגנית מנהל הסניף ולאור העובדה שאין לי שום ויכוח עקרוני עם העובד הסכמתי לא לפרסם את הסרטון בו הונצחה התקיפה. עם זאת, לא אהסס לפרסם את כל שבידי במקרה הבא בו תופעל נגדי אלימות פיזית כלשהי.
 
בהמשך ניהלתי שיחה עם ענת, סגניתו של אלברט חזן, והיא שבה והעלתה את הטענות המוכרות. עם זאת, היא אמרה לי שהיא אינה מודעת לכך שמנהל האזור אסר על כניסת המיסיונרים החב"דיים והיא הבטיחה לברר עימו את הסוגיה ולחזור אלי עם תשובתו. השיחה תועדה בסרטון נוסף שצילמתי באותו אירוע וגם אותו ניתן למצוא בערוץadiabir1 ביו-טיוב[ד].
 
 11.
מאוחר יותר באותו היום התקשרה אלי ענת בכדי להודיע לי שהיא דיברה עם מנהל האזור ותגובתו היחידה הייתה שאם אפרסם את הסרטון שמראה את הבחור נוהג כלפי באלימות הוא אישית יתבע אותי לדין. כיוון שכבר הבטחתי לה לא לפגוע בבחור החלטתי, למרות האתגר, לא לפרסם את הסרטון בו תועדה התקיפה אבל איני רואה שום סיבה שלא לפרסם את הסרטון השני, בו מתועדת שיחתי עם סגנית מנהל הסניף.
 
 12.
למחרת דיברתי שוב עם סגנית המנהל וכיוון שדבר לא השתנה בעמדותיה הודעתי לה שבכוונתי לכתוב מכתב פתוח להנהלת הסניף. הסגנית שלחה אותי לעשות ככל העולה על רוחי ולאור העובדה שאיני מצליח למצוא אוזן קשבת אצל מנהל הסניף וסגניתו ושהבטחותיו של מנהל האזור אינן מתקיימות בשטח החלטתי לכתוב את המכתב הזה.
 13.
בכדי למנוע התעלמות נוספת מפניותי ומכתביי החלטתי לפרסם את המכתב גם באתר שלי, www.vsdat.org וגם ב-Facebook. את המכתב שלחתי גם לאתרים אחרים שסולדים מהמיסיונריות החב"דיות וביקשתי מהם להניק לו תפוצה הולמת. למותר לציין שאני אפרסם ברבים כל תשובה בכתב שאקבל מרשת השופרסל ואעביר את התשובה לכל האתרים שיפרסמו את המכתב הזה.
 14.
בדעתי להמשיך ולתעד את הגישה הסלחנית שרשת השופרסל מפגינה כלפי המיסיונרים של תנועת חב"ד וכל עוד המיסיונרים ימשיכו לחצות בהפגנתיות את הסניף ולהכנס באופן חופשי לחדרים האחוריים גם אני אלך בעקבותיהם ואצלם את מעשיהם. אשמח להתמודד עם כל תביעה משפטית שתחליטו להגיש בעקבות כך ולו רק משום שהדיון המשפטי יעזור להציף את הנושא לתודעה הציבורית.
 
 15.
אין עוררין על כך שאיני יכול לטעון נגד הפעילות שאתם מקיימים בחדרים האחוריים של סניפיכם ואכן, אם המיסיונר היה נכנס למחסנים דרך הדלתות האחוריות לא הייתי יכול לבא אליכם בשום טענה. הבעיה נובעת מכך שהוא מחנה את אופניו, עם הדגל הגדול והצהוב, ישר לפני הכניסה לסניף ובהמשך הוא חוצה את כל הסניף כשהתפילין בידיו והמשפט 'אח שלי, רוצה להניח תפילין' על שפתיו. הפגנת נוכחות מרשימה זאת נעשית ברשותם של מנהלי הסניפים ועל אפם וחמתם של רבים מתושבי השכונה שסולדים מכל הפעילות המיסיונרית שכת חב"ד מבצעת בשכונתם.
 16.
איני יודע אם עצימת העין מהפעילות המיסיונרית שהכת של הרב יוסי גינזבורג מנהלת בסניפיכם מבטאת את מדיניות הרשת או רק את גישתם האוהדת של שני מנהלי הסניפים אבל ברור לי שהיא אינה לוקחת בחשבון את הכעס הגדול של תושבים רבים, חילוניים, מסורתיים ודתיים. איני מייצג את תושבי השכונה ואיני מדבר בשמם אבל אין לי ספק בכך שאחוז ניכר מהם מתמרמר על היחס המזלזל שהרשת מפגינה ברגשותיהם בעת שהיא מתירה פעילות מיסיונרית בתוך סניפיה.
 
 17.
רמת אביב נאבקת על צביונה הפלורליסטי כנגד כת אנטי-ציונית, אנטי הומניסטית, אנטי-פלורליסטית ואנטי-השכלתית שמנסה להחדיר לשכונה את פולחן האישיות שהיא מסתירה מאחורי המסווה של הדת היהודית. אני שב וקורא לכם לא ליטול צד במאבק זה ולא לאפשר למיסיונרים של חב"ד לבצע הפגנות נוכחות בסניפי הרשת. 
 
 
 
 
בכבוד רב,
 
עדי אביר
 
 
 
 
העתקים:
 
גב' אטי פרנק, יו"ר משותף של עמותת תושבי רמת אביב
מר דויד שולמן, יו"ר משותף של עמותת תושבי רמת אביב
גב' שרון בקר, דוברת עמותת תושבי רמת אביב
הרב יוסי גינזבורג, ראש ישיבת חב"ד ברמת אביב
ד"ר שלמה קליש
מר מיכאל מיטלמן
אתר 'חופש'


נספח א'
 
             משולחנו של עדי אביר
                     טלפון: 054-4590100,פקס: 050-8393100
                            ת.ד 39050 תל-אביב 61390
                       דואר אלקטרוני: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
                                                                                          13.1.11
 
לכבוד מר מוטי אלפרוביץ
מנהל אזור תל אביב
שופרסל בע"מ
באמצעות שרות לקוחות
פקס מספר 03-9480906
 
 
מר אלפרוביץ הנכבד שלום,
 
 
הנדון: מיסיונרים חב"דיים בסניפי שופרסל
 
בשכונתי, שכונת רמת אביב, מיסיונרים של חב"ד נוהגים להכנס באופן חופשי לסניפי שופרסל, לפנות ללקוחות ולעובדים ולהניח עליהם תפילין. בתאריך 7.1.11 פניתי בעניין למנהל סניף שופרסל בקניון, מר שי צוברי, והוא הסביר לי שבכוונתו להמשיך ולהכניס מיסיונרים לסניפו אף שהנהלת הקניון הורתה לכל השומרים ואנשי הביטחון למנוע את כניסתם. כיוון שגם אתה היית בסניף פניתי אליך ולאחר ששמעת שאנשי חב"ד עוסקים בפעילות מיסיונרית בסניף שופרסל בקניון רמת אביב ובסניף שופרסל ברחוב טאגור, הבטחת לי שאתה תדאג לכך שהם לא יכנסו יותר לסניפי שופרסל ברמת אביב.
 
אתמול, ה-12.1.11, הלכתי לעשות קניות בסניף שופרסל ברחוב טאגור ונתקלתי במיסיונר שהניח תפילין על עובדי השופרסל באמצע הסניף, לעיני הלקוחות וללא כל התערבות של מנהל הסניף. פניתי למר אלברט חזן, מנהל הסניף, וניהלתי עימו שיחה ארוכה במהלכה הבנתי שהוא אינו מתכוון לנקוט בשום צעד מעשי למניעת התופעה. את מעלליו של המיסיונר והשיחה עם אלברט תיעדתי במצלמתי ואת הסרטון שצילמתי העלתי ליו-טיוב בכתובת: http://www.youtube.com/watch?v=LG_1GXqttjQ. בשלב זה העלתי את הסרטון ללא תיוגים כך שאף אחד לא יוכל להיתקל בו באופן מקרי. אם הבעיה תיפתר אוריד את הסרטון מיו-טיוב ולא אפרסם אותו יחד עם שאר הסרטונים שמתארים את הפעילות המיסיונרית בשכונה.
 
אני מניח שפעילותה של תנועת חב"ד בסניפיכם מתבצעת בניגוד למדיניות הרשת ולכן ברצוני לשוב ולבקש ממך לנקוט בכל הצעדים הדרושים להרחקתם של המיסיונרים מהסניפים. אם מנהלי הסניפים אינם מבינים מדוע רשת כמו שופרסל אינה צריכה לאפשר לכל מיני מטיפים ובעלי בשורות לשווק את מרכולתם בסניפיה אבקשך להסביר להם את חשיבות העניין ולהורות להם באילו צעדים פרקטיים עליהם לנקוט. אם גם זה לא יעזור, אבקשך לשקול את החלפתם במנהלים שיוכלו להתעלות מעל לדעותיהם הפרטיות ולפעול בנחישות לביצוע מדיניות הרשת.
 
 
בתודה,
 
עדי אביר
 
 
אם אתם חושבים שטעיתי, עיוותי, השמטתי, סילפתי, שכחתי, הולכתי שולל, לא הבנתי או לא הצגתי תמונה מלאה תוכלו לנצל את מנגנון התגובות בכדי להעיר על המאמר, להפנות את תשומת לב הקוראים לטעויותיי ולהוסיף כל מידע שנראה לכם חשוב או רלוונטי. אינכם צריכים להירשם מראש ואינכם צריכים אפילו להזדהות בשמכם האמיתי. עם זאת, אודה לכם אם את ההשמצות האישיות תפנו לדף הנקרא 'תגובות כלליות', אליו תוכלו להגיע באמצעות המשבצת הירוקה הנקראת 'תגובות והבעת דעה' שנמצאת בשמאלו של דף הבית.
 
דעותיכם חשובות לי אז אנא הגיבו למאמר ודרגו אותו. בנוסף, אשמח אם תצביעו בסקר שבדף הבית. אני חושב שצריך להפיץ ברבים את בשורת הספקנות ולכן אם המאמר מצא חן בעיניכם אנא שתפו אותו עם חבריכם ברשת החברתית אליה אתם משתייכים. לנוחיותכם, תמצאו בסוף המאמר כפתורי שיתוף שיקשרו אתכם באופן אוטומטי לכל רשת חברתית שרק תרצו.
 


הקש כאן בכדי לצפות בסרטון
הקש כאן בכדי לצפות בסרטון
[ג]             
הקש כאן בכדי לצפות בסרטון
[ד]             
הקש כאן בכדי לצפות בסרטון
נקרא 7902 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

16 תגובות

 • קישור לתגובה שני, 11 אוגוסט 2014 22:23 הוסף ע״י עדי אביר

  ישראל,

  הסרטון שהעלה את הזעם הוא רק אחד בסדרה שמתעדת את הפעילות המיסיונרית שמתנהלת בשכונה. המשיחיסטים של חב"ד שמו להם כמטרה לחרד, או יותר נכון, ל'חבד', את השכונה ולכן הם מציפים אותה במיסיונרים, חלקם במשרה מלאה, שפולשים לכל מקום ופונים לכל מי שנקרה על דרכם, ובראש וראשונה קטינים.

  את התמונה המלאה תוכל להבין בעזרת הסרטונים במאמר הבא:

  http://www.1vsdat.org/index.php?option=com_k2&view=itemlist&layout=category&task=category&id=54&Itemid=109

  ובעזרת המאמרים בפרק: חב"ד - פלג או כת?':

  http://www.1vsdat.org/index.php?option=com_k2&view=itemlist&layout=category&task=category&id=54&Itemid=109

  תגובתך מתייחסת למקרה אחד ספציפי אבל כשתבין שמדובר במתקפה יומיומית שנמשכת כבר שנים, במהלכה המיסיונרים מעניקים לתושבי השכונה, קטינים ובגירים כאחת, 'חוויות דתיות' גם כשהם באים לערוך קניות בסופרים ובקניון תגיע גם אתה למסקנה שזאת מלחמת תרבות בה צד אחד מנצל את הליברליות של הצד השני ועושה כל שביכולתו לצוד נפשות תמימות ולהפכן לחברים בכת פולחן האישיות של הרבי מליובאוויטש שפושה בשכונתנו.

  עדי אביר

 • קישור לתגובה שני, 11 אוגוסט 2014 22:07 הוסף ע״י ישראל

  עדי
  אם הוא מציע לקטינים לגרש אותו ואם הוא מציע למבוגרים אין מה לעשות זה זכותו.
  ונכון שאם היו שרים התקווה במאה שערים החסידים היו סוקלים אותם אבל אנחנו לא כמותם הם לא הדוגמה שלי לחיים, והאופציה היחידה להתמודד אתם זה לשכנע אנשים לא להניח תפילין.

 • קישור לתגובה שני, 11 אוגוסט 2014 20:12 הוסף ע״י עדי אביר

  ידידי הטרול שלא מתבייש לכנות את עצמו 'עו"ד שאבו',

  אין לי כוונה להתייחס ברצינות לחרדי שמתחזה לעורך דין. אם תזדהה בשם מלא וכתובת מייל חוקית אשמח להמשיך איתך את הדיון חסר הטעם הזה. בינתיים תוכל לקרוא את עשרות המאמרים והתגובות שפורסמו בנושא זה בקטגוריה 'הכת ששמה חב"ד' ובעיקר בפרק 'חב"ד - פלג או כת?'

  עדי אביר

 • קישור לתגובה שני, 11 אוגוסט 2014 17:44 הוסף ע״י עו"ד שאבו

  ואגב בתשובה לגביי התגובה הראשונה ממך שנעלמה מעייני, אם עוד לא הבנת הבעיה היא לא ה"מסיונר" כפי שציינת הבעיה היא הסופר מרקט, כך שלמסיונר אין כל עניין בכל "אכיפת חוקי הסופר מרקט" מה שנעשה בסופרמרקט ובהליכים כנגדו,הסופר מרקט עצמו אמור לאכוף. כל עוד לא נאכפו זו בעיה של הסופרמרקט ושלך, באיזה זכות אתה מצלם אדם בלא רשותו ועוקב אחריו בצוה בוטה כל כך? פנה אל הסופר מרקט ולא אל ה"מסיונר".

 • קישור לתגובה שני, 11 אוגוסט 2014 17:33 הוסף ע״י עדי אביר

  שאבו,

  כמו כל הטרולים החרדים גם אתה מאיים ומסרב לראות את האמת.

  אני ממתין לכתב התביעה שלך.

  עדי אביר

 • קישור לתגובה שני, 11 אוגוסט 2014 17:30 הוסף ע״י עו"ד שאבו

  אני ממש לא מעוניין לבצע עם אדם שכמוך שיחת איחולין ובטח ובטח לא לשמוע את תחנוניך, אם תרצה לנסות אותי תמשיך במעשייך התביעה שלי תגיע אלייך לתיבת הדואר ושם גם תקבל את המייל שלי, העיקר שהבחנת שאתה עובר על החוק בצורה בוטה, מכאן תסיק מה שתסיק ותבין מה שתבין.

 • קישור לתגובה שני, 11 אוגוסט 2014 13:58 הוסף ע״י עדי אביר

  יתר על כן, 'עו"ד שאבו',

  אתה מתחזה לעורך דין אבל מציין את כתובת המייל 'kkoo@gmail.com' מה שגורם לי לחשוב שאתה סתם טרול חרדי שמנסה לבלבל את האנשים בדרכי תרמית וכחש. אם ברצונך שייתיחסו ברצינות לדבריך אנא ציין את כתובת המייל האמיתית שלך, כפי שלבטח יעשה כל עורך דין לגיטימי, ואל תנסה להסתתר מאחורי כתובות מייל פיקטיביות.

  עדי אביר

 • קישור לתגובה שני, 11 אוגוסט 2014 13:48 הוסף ע״י עדי אביר

  עו"ד שאבו,

  אתה פשוט טועה.

  החוק אינו אוסר על עריכת פיקניקים אבל לא הייתי מציע לך לבא עם המשפחה ולערוך פיקניק ברחבה הגדולה שבין המעדנייה למדפי הלחמים. אני גם לא מציע לך לארגן בתוך הסניף הפגנת תמיכה בעלה ירוק, להציע לאנשים לנופף בדגל ישראל ולדקלם את מגילת העצמאות, לבקש מהם לנשק צלב ולשיר אווה מריה, להזמין אותם להשתתח על שטיח שפונה לעבר מכה או לנצח על שירת מקהלה ששרה 'אדון עולם'.הסופרים נועדו לעריכת קניות ואסור להשתמש במשאביהם לצרכי פעילויות אחרות, שאינן עולות בקנה אחד עם מטרות המקום ועם הציפיות של המבקרים בן.

  בנוסף, הסופר אוסר ניהול פעילות מסחרית זרה אף שאין כמובן שום איסור בחוק על קניה ומכירה שמתבצעת בין מוכר מרצון וקונה מרצון. מדוע שלא תנסה להסתובב בין המבקרים עם מגש עמוס בחפיסות שוקולד ותציע להם לרכוש סחורה ממך ולא מהסופר? כשיעיפו אותך מהמקום תוכל להסביר להם שאינך עובר על החוק ולאיים עליהם בתביעה קשה.

  למרבה המזל, היועצים המשפטיים של רשתות השיווק והסופרים רואים את התמונה קצת אחרת ממך ובעקבות היעוץ שלהם נקבע שהמיסיונרים החבדיים רשאים להיכנס לתחומם כדי לערוך קניות אבל לא כדי לפנות לאנשים בהצעה להניח תפילין.

  אני מודה לך על העצה המשפטית אבל לאור העובדה שנראה לי שהבנתך את החוק אינה מעמיקה דייה אשתדל לבחור לי יועץ משפטי אחר.

  אני נכנס לסניף של רשת שופרסל כדי לערוך קניות ואני מצפה למצוא שם סביבה שתעניק לי חוויית קניה. אני לא מצפה להחשף לחוויות דתיות בלתי רצויות. אם אינך מבין את דבריי נסה לנופף בדגל ישראל ולשיר את התקווה באחד מסניפי הרשתות בבני ברק, מאה שערים או בית שמש. האם נראה לך שהקונים שם יסתפקו בהסרטת סרטון? האם נראה לך שתצליח לצאת מהמקום על רגליך?

  עדי אביר

 • קישור לתגובה שני, 11 אוגוסט 2014 11:12 הוסף ע״י עו"ד שאבו

  עפ"י הבנותיי וע"פ הממצאים אין כל חוק האוסר על אף אדם להציע לאדם אחר להניח תפילין, כל עוד הדבר לא נעשה בכפיה, אין כל איסור בכך, אי לכך ובהתאם לזאת הסופר מרקט הוא מקום פרטי שמאכלס קהל, אם הקהל אינו עובר על החוקים הכתובים בחוק אין שום סיבה לבקש ממנו לעזוב את המקום, ההפך הוא הנכון כאשר הוא יתבקש לעזוב בשל כך שלא עבר שום עבירה חמורה כקשה היא עבירה. אי לכך ובהתאם לזאת תאלץ להתמודד עם חופש הביטוי במדינתינו הקטנה, אף אחד לא מנע ממך לעשות הפגנה כנגד התורה או כנגד ה"מסיונריות" כפי שאתה מכנה ואף אחד לא יכול למנוע מאדם שחפץ ללכת ברחוב או בסופר מרקט ולהגיד את דעתו כשלהלן היא "המשיח מגיע" הדבר היחידי שאני רואה במצב הנתון היא כעס רב מצד המתלונן כלפי אדם שנוגד את דעותיו ואמונתו ובכך מנסה לגרום לו להפסיק את מעשיו, זו דרך נבזית להציג את המצב בצילום חד צדדי שאותו לא אישר החב"דניק כשהוא כשלעצמו לא עבר שום עבירה שהיא. הטענות של המתלונן הן כלפי הסופר מרקט בלבד ומה שנראה בסירטונים זו לא פחות מהטפלות של המצלם כלפי המצולם, אז אנא ממך קח את עצמך בידיים כי אתה חשוף לתביעה קשה.

 • קישור לתגובה חמישי, 07 אוגוסט 2014 22:35 הוסף ע״י עדי אביר

  עדכון למעוניינים:

  לפני כמה חודשים הנהלת שופרסל הורתה למנהלי הסניפים לאסור פעילות מיסיונרית בתוך הסניפים. כתוצאה מכך המיסיונר נכנס לסניף, קורא 'המשיח בא', מתקדם עד שעוצרים אותו ואז הוא מסתובב ועוזב את הסניף. כך הכת הזאת מתחשבת בתושבי השכונה ובהנהלת השופרסל.

  עדי אביר

 • קישור לתגובה חמישי, 07 אוגוסט 2014 15:06 הוסף ע״י עדי אביר

  תמר,

  אני מניח שאת באמת לא מבינה את כל הדברים לגביהם את ציינת שאינך מבינה.

  אם ברצונך להבין אנא בקרי במקומות הבאים:

  http://1vsdat.org/index.php?option=com_k2&view=itemlist&layout=category&task=category&id=54&Itemid=109

  https://www.facebook.com/groups/daetahlka/558950850877183/?comment_id=559213160850952¬if_t=like

  http://www.infokatot.com/

  אחרי שתביני נגד מה אני נלחם אשמח להמשיך את ההתכתבות.

  עדי אביר

 • קישור לתגובה חמישי, 07 אוגוסט 2014 14:46 הוסף ע״י חילוני (מעגלתו של)

  מעניין לראות איך יפי הנפש כאן היו מגיבים לו נכנס למקום מיסיונר נוצרי שמציע לאנשים להצטלב, מוסלמי שמציע להם לדפוק את הראש בבלטות או נאצי שמציע להם להצדיע במועל יד.
  החב"דניקים מסתובבים בכל מקום וכשמתאפשר להם הם תופסים גם ילדים ומפתים אותם להצטרף לכת שלהם.
  כידוע לכל – הצטרפות לכת אינה כרוכה במילוי טפסים. כל מה שנדרש מן המצטרף לכת הוא וויתור על המוח, על היושר ועל המצפון.
  ברמת אביב נתפסו כבר לא מעט ילדים ברשתם של החב"דניקים.
  זו סיבה מספיק טובה לאסור את פעילותם המיסיונרית.

 • קישור לתגובה חמישי, 07 אוגוסט 2014 13:00 הוסף ע״י תמר

  שלום עדי.
  ראיתי את הסרטון שצילמת בסופר כאשר דפדפתי בפייסבוק ואני חייבת לציין במילה עדינה שעצבנת אותי! אני לא דתייה אבל גם לא כופרת. חונכתי מהמקום של חייה ותן לחיות. תאמין במה שעושה לך טוב ותעשה טוב לאחרים רק אל תפגע. אני מכבדת אמונה של כל אדם לא משנה מאיזו דת כל עוד הוא לא פוגע באחרים ולא כופה את אמונתו עלי. (מקווה שתאמץ את זה גם לעצמך) אני בדכ לא נוטה לשפוט אנשים אבל אני לא מבינה מה מפריע לך מה אנשים אחרים מחליטית לעשות עם החיים שלהם?! הם בוחרים להניח תפילין אף אחד לא מכריח אותם! אתה חושש שזה ישנה את צביון העיר בו אתה חי?! אתה חי במדינת ישראל- מדינה יהודית! זה הצביון של המדינה הזאת! לא מתאים לך יש מספיק מדינות שיכולות להתאים לצביון שאתה מחפש! מבחינתי אותו חרדי פועל ממקום תמים ואמיתי והחיוך שהוא נתן לך זאת אצילות נפש למה שעשית לו שם. ממש הגזמת! לאסור עליו להכנס לסניף? הוא פגע בך אישית?! אני חושבת שאתה צריך לשקול שוב את כל הסיפור הזה ובמידה ולא תגיע למסקנות הנכונות אז שוב אתה יכול לקנות כרטיס טיסה לכיוון אחד לכל מקום שתחפוץ בו. ושיהיה לך טוב!
  ואני רק אציין שאבוי וחברת שופרסל הייתה מונעת ממנו להכנס לסופר אני מבחינתי מפסיקה באותו רגע לעשות שם קניות. אני יודעת שזה לא באמת מאיים אבל זאת האמת שלי! צדק!

 • קישור לתגובה חמישי, 07 אוגוסט 2014 11:13 הוסף ע״י צבלגלג

  בואנה אתה חתיכת חולה נפש, חוצפן!
  צריך לגרש אותך לעזה יא טינופת!!!

  ---------------------------------
  הערת המערכת:

  תגובה זאת אינה עומדת בכללי האתר אבל החלטתי להשאירה כדי שהקוראים יבינו כיצד החרדים נוהגים להתייחס לנושאים שהם אינם מבינים.

  עדי אביר

 • קישור לתגובה רביעי, 17 אוגוסט 2011 04:08 הוסף ע״י חיים

  אתה אדם מאוד קטנוני נראה לי שמשעמם לך בחיים אחי באמת תעלה קצת את הרמה ואת מנהל שופרסל לא מעניין אם כמה אנשים יניחו תפילין או לא

 • קישור לתגובה חמישי, 23 יוני 2011 02:02 הוסף ע״י מגיב

  מרגיזים מאד הרשתות הגדולות האלה.

התגובות האחרונות