Skip to content

1VSDAT

Open menu
ראשון, 09 ינואר 2011 13:00

סרטונים של מיסיונרים בפעולה

דרג מאמר זה
(1 מדרג)

ערוץ מטרד חב"ד ביו-טיוב מתעד את פעילותם של המיסיונרים החבדיים בשכונת רמת אביב. הסרטונים שבערוץ מראים כיצד המיסיונרים של חב"ד מנסים להפגין נוכחות, לקבוע עובדות, לטפח את פולחן האישיות של הרבי מליובאוויטש ולצוד נפשות תועות אותם הם ינסו לגרור לתוככי ישיבתו של הרב גינזבורג. לקפיצה ישירה לערוץ מטרד חב"ד הקש כאן.

 

 

כמו כל יתר המיסיונרים גם ציידי הנפשות של חב"ד אוהבים לעבוד בשקט, הרחק מאור הזרקורים. כשאף אחד אינו רואה הם יכולים לברר בעדינות אם מצבו הנפשי של הנער שמתפתה לעצור לידם, להניח את התפילין שהם מושיטים לו, לשים על ראשו כיפה עליה כתוב באותיות של קידוש לבנה 'יחי המלך המשיח לעולם ועד' ולמלמל את הנוסח החדש והמשופר של התפילה שהם תוקעים לידיו בה בורא העולם נכרך יחדיו עם משיחו הנבחר, הרבי מליובאוויטש שעתיד כל רגע לשוב להלך בקרבנו בדרכו לכס המלכות. השניות שמבוזבזות על נערים שמפגינים חוסן נפשי כלשהו נרשמים בספרי הכת כלא יותר מאשר השקעה לעתיד אבל נערים שמפגינים חולשה, אולי כתוצאה ממשבר חברתי אולי עקב בעיות משפחתיות אולי סתם כתוצאה מאישיות בלתי מעוצבת, זוכים לטיפול שונה לחלוטין. כלפיהם המיסיונרים יפגינו חום ואותם הם יזמינו לבקר בישיבתם שם הנערים יגלו שהם בעצם מאד פופולריים ושכולם רוצים להתקרב אליהם ולהפוך לחבריהם הקרובים. ממלכודת הדבש הזאת רק מעטים מסוגלים להימלט והנערים שבים לרחובות רק לאחר שרכשו הערצה בלתי מסויגת לרבי ז"ל, אמונה עיוורת בשובו הקרוב, שנאה למדע, השכלה וקידמה ומלאי לא גדול, אך ממצה, של סיסמאות.

 

כת חב"ד טוענת שהיא מייצגת את היהדות האמיתית של סבנו וסב סבנו ורבים מתפתים לאמץ את סיפור הכיסוי ולהעלים עיין מכל הסממנים שמראים שחב"ד היא לא רק כת מסוכנת אלא גם פלג שמבחינה אמונית ותיאולוגית הולך ומתרחק מהזרם המרכזי של היהדות. אלו שמרשים לחב"דניקים לכרוך תפילין על ראשם וזרועותיהם ואלו שממללים את התפילות שהחב"דניקים תוקעים לידיהם אולי חושבים שהם מבטאים את הקשר העמוק שהם חשים כלפי דת אבותיהם אבל בפועל הם מביעים תמיכה בכת חב"ד ובדת החדשה שהם מנסים להפיץ ושממנה הם רוצים להיבנות.

 

נגד התופעה הזאת חייבים להילחם. הבעיה היא שלא מדובר כאן בכוחות שקולים שכן בצד אחד נמצאים אנשים שמאמינים בפלורליזם מחשבתי ובזכותו של כל אדם לאמץ את הדעות שנראות לו נכונות והגיוניות ומצד שני מתייצבת כת מאורגנת, מלוכדת ועתירת הון שמפעילה צבא של מיסיונרים ממושמעים שלמדו לדקלם את אותן הסיסמאות ולחשוב את אותן מחשבות.

 

אף שהכף נוטה לכאורה לטובתם של המיסיונרים הממושמעים והנהגתם הנחושה הם אינם יכולים להשיג את מטרותיהם במסגרותיו הצרות של החוק ולכן הם מרבים להעניק לעצמם התרים מיוחדים שמאפשרים להם לחרוג מכללי המשחק המקובלים ולעשות ככל העולה על רוחם: הם אינם מבקשים רישיונות, הם מתעלמים מצווים, הם עושים בשטחים ציבוריים כבתוך שלהם, הם מפעילים לחצים פוליטיים על ועדות בניה והם פונים לקטינים מאחורי הגב של הוריהם.

 

את המכבש המיסיונרי ניתן לעצור רק בעזרת חשיפת אמונותיהם ודרכי פעולתם ולשם כך הצטיידתי במצלמה והתחלתי לצלם את המיסיונרים בפעולה. את הסרטונים שצילמתי ניתן למצוא בערוץ יו-טיוב הנקרא 'מטרד חב"ד' וכל אחד מוזמן לצפות ולהתרשם מאופי פעילותה של הכת, מהיחס המזלזל של המיסיונרים לחוק ומנטייתם להיטפל לקטינים ובני נוער.

 

 

טעיתי, עיוותי, השמטתי, סילפתי, שכחתי, הולכתי שולל, לא הבנתי או לא הצגתי תמונה מלאה? במנגנון התגובות שבהמשך תוכלו להעיר על המאמר, לחשוף את טעויותיי ולהוסיף כל מידע שנראה לכם חשוב או רלוונטי. אינכם חייבים להזדהות בשמכם האמתי אבל עליכם לספק כתובת מייל תקינה. את ההשמצות אבקש לשלוח לדף התגובות הכלליות. דעותיכם חשובות לי אז אנא הגיבו למאמר, דרגו אותו ועשו לייק לדף האתר בפייסבוק.

 

 

 

נקרא 6044 פעמים

השאר תגובה

אנא ודא שהינך מקליד השדות המסומנים ב-*

התגובות האחרונות